Kategorie

Lista produktów w/g producenta: Marqués de Griñón Family Estates

Carlos Falco , Marques de Grinon , Czy rolnik-jak lubi denominarse-, namiętny o rolnictwie, winnice, oliwą z oliwek, a zwłaszcza wina. Od najmłodszych lat wykazał skłonność, zakochany w Olive Press i Winiarstwie , własnością rodziny od 1292 roku i w którym zostały wyprodukowane z oliwek i wino.

http://www.pagosdefamilia.es/img/homeimg/portrait01.gif

http://www.pagosdefamilia.es/img/familiaimg/pic01.gif


PRODUKTY ZALECANE PRZEZ DOMENĘ MARQUÉS DE GRIÑÓN FAMILY ESTATES


Markiz de Griñón był jednym z pionierów modernizacji uprawy winnych gron i produkcji wina w Hiszpanii. Ukończył studia z zakresu inżynierii agronomicznej na Uniwersytecie w Louvain (Belgia), a następnie również studia na uniwersytecie Davis University (Kalifornia).  W 1974 roku wprowadził on do Hiszpanii odmiany winogron Cabernet Sauvignon i Merlot, a następnie Chardonnay, Petit Verdot i Syrah.Pagos Marqués de Griñón to rodzinna firma, której celem jest doskonalenie i staranie uzyskania wyraźnej osobowości wytwarzanych przez siebie win i oliw extra virgin.  By to osiągnąć, opiera się on na wielkiej europejskiej tradycji, “miejsca” (z łacińskiego “pagus”), polegającej na tym, że przygotowuje się osobno, in situ, z produktów produkowanych w jednym gospodarstwie, z miejsca o jednorodnych cechach gruntu i mikroklimatu, co wyróżnia go jako osobny terroir, winogron lub oliwek.

Jeśli chodzi o doskonalenie,rodzina Falcó wyznaje równocześnie dwie zasady:

zachować dziedzictwo pejzażu,architektury i kultury, jakie otrzymała ona w spadku po poprzednich pokoleniach.
wprowadzać stałe innowacje zarówno na etapie hodowli, jak i na etapie produkcjiw taki sposób, by włączyć do nich najnowsze osiągnięcia technologiczne; pod warunkiem jednakże, iż pomagają one w głębszy sposób, poprzez wina i oliwę, oddać klimat i ekosystem każdego obszaru.


http://www.pagosdefamilia.es/img/pagos_valimg/splashbg02.jpg


 


Domena Valdepusa stanowiąca od 1292 własność rodziny pana Carlosa Falcó, Markiza de Griñón  położona jest w toledańskiej prowincji, w obrębie miejscowości Malpica de Tajo. Domena Valdepusa to wyjątkowa posiadłość z winnicą, zajmująca powierzchnię 50 ha, w obrębie której znajduje się oryginalna (14 ha) działka winnicy z uprawą szczepów Cabernet Sauvignon zasadzonych w 1974 roku. Od 1991 rokustopniowo rozszerzano uprawy włączając odmiany “Syrah” i “Petit Verdot” – obie były wówczas pionierami w Hiszpanii – oraz “Graciano”. W pejzażu winnicy można dostrzec wielkie drzewa dębu ostrolistnego (Quercus Ilex); a wzdłuż polnych dróg rosną cyprysy, krzewy róż i ciągi krzaków lawendy. Od 2000 roku na terenie pomiędzy domem, a miejscem produkcji wina posadowiono ogród botaniczny, w którym rośnie ponad trzysta gatunków roślin, głównie "śródziemnomorskich". Główna posiadłość i miejsce produkcji wina Domeny Valdepusa mieszczą się w historycznych, pochodzących z XVIII wieku zabudowaniach. Dawny Warsztat, służący obecnie za centrum zwiedzania, jest zaopatrzony w kuchnię o nowoczesnym wzornictwie, cztery jadalnie i sale do degustacji, mieszczące w sumie do 120 osób oraz biura dyrekcji Domeny. Centralne patio, podobnie jak pozostała część zabudowań winnicy jest zabudowane w stylu tradycyjnej architektury toledańskiej i posiada kadź, przy której inauguracji byli obecni J.W. Książę Asturii i infantka Doña Elena, w której zwiedzający mogą wypróbować w okresie zbiorów tradycyjny sposób wyciskania soku przez udeptywanie winogron.
 


W 2002 roku władze Hiszpanii przyznały tej posiadłości pierwsze Świadectwo Pochodzenia „de pago”. W 2003 roku Unia Europejska uznała takie nazewnictwo, co spowodowało, że Domena Valdepusa była pierwszą hiszpańską plantacją, która uzyskała świadectwo, jakie wcześniej przyznawano jedynie mitycznym „pagos”, takim jak “Domaine de la Romanée Conti” (Burgundia) lub “Sassicaia” (Toscania). Obecnie produkuje się tu 300.000 butelek, w czym pomaga znany, pochodzący z Bordeaux enolog Michel Rolland i skupia się wyłącznie na czerwonych winach, opracowanych w oparciu o własne plantacje winorośli. Gama szczepów tu obecnych to  “Cabernet Sauvignon”, “Syrah”, “Petit Verdot” i “AAA”,do których dołączyły odmiany wieloszczepowe “Eméritvs”, “Caliza”, “Svmma Varietalis” i “Caliza”. Wszystkie wina wytwarzane w Domenie Valdepusa regularnie obecne są na konkursach, opisywane są w przewodnikach i artykułach opisanych przez ekspertów krajowych i międzynarodowych jako produkty z najwyższej półki śród wielkich hiszpańskich win. Na przykład “Caliza” – najtańsze wino z całej kolekcji – zostało w 2010 roku wybrane do „Top 100” najlepszych win przez amerykański periodyk "Wine Spectator” - lidera światowego, czytanego przez trzy miliony czytelników.


 


Łączy się tutaj zawsze tradycję z innowacyjnością,  technikami i kryteriami doboru, jakie dzisiaj uchodzą za normalne, a które po raz pierwszy zostały zastosowane w tych winnicach/


I tak, spowodowały one wielką sensację (i kary) po wprowadzeniu po raz pierwszy w Hiszpanii nawadniania kropelkowego; równie innowacyjne były systemy prowadzenia krzewów po wysokich zboczach, czy zastosowanie nowych technologii w celu rozpoznania wymogów hydrologicznych każdego krzaczka.


http://www.pagosdefamilia.es/img/pagosimg/pagos_bod_index.jpg


 


W roku 2015 hitem było ponowne wprowadzenie sposobów produkcyjnych win w Rioja i w Rueda. wracając w ten sposób na drogę, na której poczyniono już duże postępy w latach 80 i 90. Jest to dowód na stałość i potężną witalność tego miłego człowieka, znakomitego i niestrudzonego rozmówcę.  Z tego podłoża wyrasta kolekcja „Selección Especial”, win nie mających nic wspólnego z poprzednikami noszącymi tę nazwę w Rioja.Więcej
na stronie
Pokazuje 1 - 12 z 14 produktów
Pokazuje 1 - 12 z 14 produktów

Menu

Kod QR

Ostatnio Oglądane

Brak produktów
Porównaj 0