Zdjęcie jest tylko orientacyjne i może pokazywać grafikę z innego rocznika.

Dominio Fournier Crianza 2019

22,81 €
bez podatku 18,85 €
  • 750 ml (Botella)

- +

Uwaga: Ostatnie Sztuki!!!(6)

Nowy produkt

  • Domena Fournier jest jednym z najlepsze tempranillos na świecie , nagrodzony Złoty medal w ostatniej edycji Puchar Świata Tempranillo .
  • Wino z prawdziwa Ribera del Duero , wykonane z winogron 100% Tempranillo uścisk Rzeka Duero , suche lata i Długie zimy
  • Czerwone wino pełne sugestywnych aromatów jeżyna , jagody , lukrecja i przyprawy . Z dużą ilością warstw, głębokich, zrównoważonych i okrągłych, a także zostanie dopracowany z upływem czasu w butelce.

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 48 punktów lojalnościowych. Obecna zawartość koszyka wygeneruje 48 punktów , które mogą być wymienione na kupon rabatowy..

INNE PRODUKTY Z TEJ KATEGORII (30)

Inni klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

 

Więcej informacji na Wina wina czerwone Dominio Fournier Crianza 2019 - wina z ribera del duero

Notatki degustacyjne:
  • Kolor: wino o wielkiej warstwie, wiśniowy kolor z lekko lekko fioletowym brzegiem.
  • Nos: elegancki i głęboki, z nutami dojrzałych czarnych owoców, które mieszają się z pikantnymi aromatami odmian i wędzonymi dębowymi beczkami
  • Usta: Aksamitna, wypolerowana i dojrzała tanina, zrównoważona i smaczna. Jest świeży, nieokrzesany i elegancki, z bardzo przyjemną pamięcią i wysoką wytrwałością. Jest to harmonijne i zrównoważone wino.


Przygotowanie i starzenie:

Winogrona, z których jest zrobiony Domena Fournier pochodzą z działek położonych w pięknym miejscu taras rzeczny u podnóża Duero , rzeka, która towarzyszy nam wzdłuż ponad 2 km w meandrze, który naturalnie ogranicza tę posiadłość. Większość działek uwalnia swoje słabe gleby i warstwę głazów powierzchniowych, co ogranicza wigor winorośli i pomaga skoncentrować nasze winogrona, z których 50% powstaje w szkle tradycyjnym. Ma 50 ha atramentu z kraju z średni wiek powyżej 25 lat i co w
niektóre działki sięga nawet ponad 60 lat .

Zbiór odbywa się ręcznie w małych skrzynkach i tylko klastry są wybierane na polu, są w doskonałym stanie sanitarnym i dojrzałym. Wszystkie winogrona przechodzą przez stół selekcyjny i przechodzą do magazynów przez przenośnik taśmowy, unikając uszkodzeń mechanicznych podczas ukrywania.
Każda fabuła jest wykonywana osobno w małych zbiornikach. Macerację na zimno przed fermentacją przeprowadza się na suchym lodzie, aby uzyskać wysoką ekstrakcję słodkiej taniny i koloru przed przejściem do fermentacji alkoholowej. Fermentacja alkoholowa odbywa się w kontrolowany sposób w zbiornikach ze stali nierdzewnej i w drewnianych kadziach, gdzie codziennie przeprowadzane są ślady sprzyjające ekstrakcji słodkiej taniny i koloru. Każde złoże jest odkrywane i trafia do beczki, aby przeprowadzić fermentację malolaktyczną, w której często wykonuje się batutacje, aby pomóc w pracy osadu.
Wszystkie wina, które są częścią tego kuponu, przeszły Co najmniej 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego (80%) i amerykańskiego (20%).

Ciekawostki:

Od 1960 r. W sercu Ribera del Duero znajduje się na końcu drogi, która wydaje się prowadzić do nikąd. I tam, na zamkniętym meandrze Duero, stoi najlepsza winnica i piwnica, w której spojrzał, a później umowa na stole, Gonzalez Byass .

ONI dzień po dniu, rok po roku, ich winiarze rozpieszczaj każdy krzew winny i każdy etap procesu, aby zrealizować ekscytujący projekt.

Marian Santamaria: Jego kariera rozpoczęła się w tych samych winnicach ponad 15 lat temu. Dziś, po długiej karierze, która doprowadziła go do pracy w niektórych z najważniejszych nazw pochodzenia w Hiszpanii, takich jak Toro, Wina z regionu Castilla y Leon lub Rueda, zamyka krąg powracający do pochodzenia, a firma chce opracować najlepsze wina z Ribera del Duero.

Laura Terrazas Rodriguez: Jego historia jest ściśle związana z tą ziemią i produkowanymi na niej winami. Po szkoleniu z inżynierii rolniczej i technologii, postawił pierwsze kroki w świecie wina, pracując dla Rady Regulacyjnej D.O. Ribera del Duero. Stamtąd do jednych z najwybitniejszych winnic w regionie, a wreszcie dociera do domeny Fournier, gdzie od ponad 12 lat jest istotną częścią tego projektu.

Dane techniczne

Typ Wina
Wina Czerwone
Styl Wina
Czerwone - Mocne
Rodzaj Winogron
Tempranillo
Rodzaj Starzenia
Crianza
Zawartość Alkoholu
14.5%
Temperatura Podawania
16
Rocznik
2019
Prezentacja
1 butelka

Nagrody i Wyróżnienia

Peñín
91
Nagrody i poprzednie oceny
Medalla de Oro en la última edición del Mundial del Tempranillo
Punkty AporVino
95

Do łączenia z

Łączenie
Sery twarde, Wołowina duszona, Kuchnia regionalna, Wędliny, Mięso grilowane, Dziczyzna, Jagnięcina, Do wszelkiego rodzaju mięs

Akcesorie

Ostatnio Oglądane

Menu

Kod QR

Porównaj 0