Zdjęcie jest tylko orientacyjne i może pokazywać grafikę z innego rocznika.

Dominio del Aguila Reserva 2019

74,93 €
bez podatku 61,93 €
Ten produkt nie jest już dostępny

Zobacz inne roczniki

Nowy produkt

  • A Rezerwat Ekologiczny Ribera klasyczne cięte owoce winorośli prefiloksera. 

  • To jest owocowy Y dobrze zbalansowany . Finisz długi i z delikatną goryczką.

  • To niezwykłe wino, które już stało na podium wielkich hiszpańskich win czerwonych. Jego własny, niepowtarzalny charakter sprawia, że ​​kupuje się go z Vega Sycylia .

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 159 punktów lojalnościowych. Obecna zawartość koszyka wygeneruje 159 punktów , które mogą być wymienione na kupon rabatowy..

INNE PRODUKTY Z TEJ KATEGORII (30)

Inni klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

 

Więcej informacji na Wina wina czerwone Dominio del Aguila Reserva 2019 - wina z ribera del duero


Uwaga degustacyjna:

Kolor czerwonawy z fioletowymi refleksami.

Aromat: ma roślinny akcent, który przynosi świeżość. Dąb jest postrzegany jako bardzo zintegrowany w nosie.

Usta: świetny klasyk z Ribera del Duero, z treściwością i strukturą, choć nie brakuje mu świeżości. Wino o wielkim bogactwie zrównoważonym przez swoją złożoność.

Produkcja i starzenie:

Z niektórych najstarszych winorośli w La Aguilera z certyfikatem ekologicznym, a niektóre z nich sprzed filoksery i ponad 100 lat. 95% Tempranillo, Garnacha, Bobal, Albillo.

Fermentacja jabłkowo-mlekowa na całym poletku w tym samym czasie prowadzona jest w zbiornikach ze stali nierdzewnej i przy użyciu własnych drożdży. Po długiej maceracji trafia do beczek z francuskiego dębu, gdzie przechodzi fermentację jabłkowo-mlekową, a następnie leżakuje przez 35 miesięcy.

ciekawostki

Domena Orła to winiarnia stworzona przez Jorge Monzóna i Isabel Rodero w 2010 roku. Jorge rozpoczął studia enologiczne w Bordeaux i kontynuował karierę zawodową w charakterystycznych winiarniach, takich jak Romanée-Conti Y Vega Sycylia dopóki nie wyląduje Winnice Arzuaga.

Ribera o klasycznym kroju, o dużej złożoności, z dużą ilością ciała i dobrą strukturą oraz odpowiednią ilością świeżości. Niektóre z najstarszych winnic w regionie La Aguilera, posiadające certyfikaty ekologiczne, a niektóre z nich sprzed filoksery, stanowią źródło tego wina, które oprócz Tempranillo zawiera w swojej produkcji niewielki udział innych mniejszościowych odmian czerwonych i białych, uprawianych w ta sama winnica.

Parker:

„Rok 2017 był rokiem słabych wyników, więc spróbowałem również Reserva 2018, ich flagowego czerwonego wina, które chce reprezentować miasto La Aguilera: dobre, poważne i eleganckie. To 95% Tempranillo z resztą winogron które rozsiane są w najstarszych winnicach na średniej wysokości 880 m n.p.m. na glebach wapiennych, gliniastych i piaszczystych. Wszystkie kiście fermentują rodzimymi drożdżami w betonie, gdzie są deptane, a fermentacja malolaktyczna przebiegała bardzo powoli (11 miesięcy ) w dębowych beczkach, w których wino dojrzewało łącznie 27 miesięcy. Ma nieco nieśmiały nos, ale jest bardzo elegancki. Wino zostało niedawno zabutelkowane, co może sprawić, że będzie nieco zamknięte i subtelne, a wyraźnie poprawia się wraz z powietrzem, gdy siedzi w kieliszku. Jest jeszcze młode, a podniebienie zdradza sporo energii; smaki są bardzo czyste, a wino precyzyjne i określone. Taniny są bardzo delikatne i zapewniają kredową konsystencję i niemal słony akcent na finiszu. Jest bardzo podobny do roku 2016. Wyprodukowano 15 250 butelek i 101 magnum. Wiem zabutelkowane w lutym 2021 r.”

Dane techniczne

Typ Wina
Wina Czerwone
Styl Wina
Czerwone - Lekko Pikantne
Rodzaj Winogron
Albillo
Rodzaj Starzenia
Reserva
Zawartość Alkoholu
14.0%
Temperatura Podawania
16
Rocznik
2019
Prezentacja
1 butelka

Nagrody i Wyróżnienia

Robert Parker
97

Do łączenia z

Łączenie
Sery twarde

Akcesorie

Ostatnio Oglądane

Menu

Kod QR

Porównaj 0