- 16%

Zdjęcie jest tylko orientacyjne i może pokazywać grafikę z innego rocznika.

Parada de Atauta 2019

19,32 €
bez podatku 15,97 €
podst. 23,00 €
Ten produkt nie jest już dostępny

Zobacz inne roczniki

Nowy produkt

  • Z najbardziej surowego obszaru Ribera del Duero, położonego na wysokości ponad 1000 m n.p.m.
  • Z winnicy do 100 lat.
  • Wspaniała osobowość i zakres aromatyczny
  • 100% Tempranillo
  • Starzone przez 12 miesięcy we francuskim dębie

INNE PRODUKTY Z TEJ KATEGORII (30)

Inni klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

 

Więcej informacji na Wina wina czerwone Parada de Atauta 2019 - wina z ribera del duero

Parada de Atauta 2013 to czerwone wino produkowane przez winiarnię Bodegas Dominio de Atauta w regionie winiarskim Ribera del Duero w 100% z winogron Tinto Fino. Wino to jest wierne swojemu pochodzeniu z najbardziej surowego obszaru Ribera del Duero, położonego ponad tysiąc metrów nad poziomem morza. Jest łagodne i pojednawcze na podniebieniu, eleganckie, nie rezygnując z wdzięku i śmiałości swojej świeżości.

Winnica do 100 lat i wysokiej wysokości (950-1000m), winogrona suszone przez stały wiatr, bez nadmiaru deszczu, z burzami w lecie i bardzo zimno w zimie, do 25 ° C zmiany w ciągu dnia: wszystko to daje Parada de Atauta wielką osobowość i aromatyczny zakres. Cieszy się chłodnym klimatem, który sprawia, że wino jest bardziej owocowe.

Uwagi dotyczące degustacji:
Kolor wiśniowy Bigarreau. W nosie aromaty czerwonych i czarnych owoców, z nutami balsamicznymi. W ustach jest świeże i mięsiste zarazem, z dobrą koncentracją dojrzałych czerwonych i czarnych owoców, którym towarzyszą miękkie taniny. Dobra równowaga, jedwabiste, mineralne i świeże wykończenie.

Produkcja wina i starzenie się:
To wino chce pokazać koncentrację i złożoność winogron i winnic tego obszaru, pozostając jednocześnie winem przyjaznym, przystępnym i zrozumiałym dla każdego. Wino powstaje z wyboru bardzo starych winnic położonych wokół doliny Atauta, głównie na glebach piaszczystych i kamienistych.

Wyprodukowane w 100% z winogron Tinto Fino (Tempranillo) pochodzących ze starych winorośli w wieku od 80 do 100 lat, położonych na wysokości 900 metrów nad poziomem morza. Dojrzewanie trwa 12 miesięcy w 225 litrowych beczkach z francuskiego dębu (50% nowych).

Dane techniczne

Typ Wina
Wina Czerwone
Styl Wina
Czerwone - Subtelna Nuta Owocowa
Rodzaj Winogron
Tempranillo
Rodzaj Starzenia
Con crianza
Zawartość Alkoholu
14.5%
Temperatura Podawania
16
Rocznik
2019
Prezentacja
1 butelka

Nagrody i Wyróżnienia

Robert Parker
91
Peñín
91
Nagrody i poprzednie oceny
95 Peñín (2010) | 92 Parker (2017)
Wine Spectator
90

Do łączenia z

Łączenie
Grzyby, Foie, Do wszelkiego rodzaju mięs, Pasztety lub Foie Gras, Mięso czerwone, Potrawy ryżowe., Sery, Jagnięcina, Potrawy z grila., Wędliny, Mięso białe, Przekąski i przystawki., Sery twarde, Mięso grilowane, Drób

Ostatnio Oglądane

Menu

Kod QR

Ostatnio Oglądane

Porównaj 0