Zdjęcie jest tylko orientacyjne i może pokazywać grafikę z innego rocznika.

Contino Gran Reserva 2016

58,40 €
bez podatku 48,26 €
Ten produkt nie jest już dostępny

Zobacz inne roczniki

Nowy produkt

  • Contino, pierwsze château w La Rioja, zostało założone w 1973 roku przez stuletnią winiarnię CVNE.
  • Wino produkowane jest na 62-hektarowej posiadłości położonej w Rioja Alavesa.
  • Gęste, dojrzałe czarne owoce, pikantne, goździkowe, słodkie, ciepłe w ustach, o świetnej równowadze i ciele.


Kupując teraz ten produkt otrzymasz 123 punktów lojalnościowych. Obecna zawartość koszyka wygeneruje 123 punktów , które mogą być wymienione na kupon rabatowy..

INNE PRODUKTY Z TEJ KATEGORII (30)

Inni klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

 

Więcej informacji na Wina wina czerwone Contino Gran Reserva 2016 - wina z rioja

Tasting Uwagi

  • kolor granat, bardzo gęste i pokryte.
  • w nos wędzone i aromaty owocowe, zarówno czerwone i czarne.
  • Uwagi gwóźdź usta tanin, ale z wielkiego polskiego aunpor Nobility, długie, bardzo fajne.

Rozwój i Aging
Od dobrze wyselekcjonowanych winogron, w idealnym stanie dojrzałości i zbierano ręcznie z naszych własnych winnic na całym Finca San Rafael. Po de-wynikająca winogron fermentacji w zbiornikach ze stali nierdzewnej, a po maceracji 15 do 20 dni wadliwą fermentacji, która dokonała precyzuje wina pozostawiając go w odpowiedniej kwasowości. Wynika z transferu do amerykańskich dębowych beczkach, 40%, i francuski, 60%, gdzie pozostanie dwa lata.

historia
Contino, pierwszy Château La Rioja została założona w 1973 roku napędzany przez stuletniej winnicy CVNE i właścicieli posiadłości 62 hektarów położonych w Rioja Alavesa. Historia obiektu sięga XVI wieku i jest zbierana w tej samej nazwie. W "Contino" był jeden oficer straży stu żołnierzy, którzy oglądając "Contino" przez rodzinę królewską od czasu Królów Katolickich. Tradycja głosi, że św Gregory, patrona winnic, przechodząc przez ziemie La Rioja samym gospodarstwie, a więc pojawia się jego postać w anagram tej winnicy i nadaje się do niektórych działek obsadzonych winoroślą teraz jego imię.

Wino wyprodukowane w tej posiadłości, owocowy i eleganckie, jest spadkobiercą najlepszych tradycji Rioja. Odbywa się to ze zindywidualizowaną systemu zbierania winogron pochodzących wyłącznie z samych winnicach otaczających stary dwór i jest oznaczony jako pochodzących z różnych działek. Idealne połączenie gleby, klimatu i śródziemnomorskiej Atlantico- wyrafinowanej techniki sprawiły Contino, ponad trzydzieści lat po swoim pierwszym rocznika, odniesienie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz Hiszpanii.

Vinedo
W 62 hektarów winnic Laserna Laguardii są chronione przez Cerro de la Mesa i znajduje się w zakolu rzeki Ebro, która zapewnia orientację do tej ziemi i własnej mesoclima.

Zbocza winnicy łagodnie opada w kierunku rzeki Ebro, na właściwym i dokładnym przepuszczalności, który pozwala na rozwój korzeni w poszukiwaniu wody zmagazynowanej w sposób naturalny pod ziemią. Rozciąga się ponad trzy tarasy piaszczystej glebie w głębszych warstw wapiennych i wapiennych gliny w środku i górnych warstw, gdzie mnożą się głazy własnego aluwium.

Bliskość winnicy do winnicy pozwala świeżo ścięte winogrona rozpocząć fermentację w małej pojemności, w której winogrona z różnych działek, różniących się od odmiany w zależności od specyficznych warunków uprawy są oddzielone.

piwnica
W Vinedos del Contino współistnieją w idealnej harmonii, tradycji i innowacji. Nowoczesny statek winifikacji, z wyborem stołowego i depozytów Zmniejszony rozmiar dostosowany do działek i odmian. zbiorników fermentacyjnych o ograniczonej zdolności zbierania produkcję każdej działki gospodarstwa indywidualnie iw zależności od właściwości winogron, to powinno być rozwijane w takiej czy innej formie.

Ażurowe XVI przechowywać wina w najlepszych warunkach temperatury i wilgotności.

Dane techniczne

Typ Wina
Wina Czerwone
Styl Wina
Czerwone - Mocne
Rodzaj Winogron
Mazuelo, Garnacha blanca, Graciano, Tempranillo, Garnacha negra
Rodzaj Starzenia
Gran Reserva
Zawartość Alkoholu
14.0%
Temperatura Podawania
16
Rocznik
2016
Prezentacja
1 butelka

Nagrody i Wyróżnienia

Robert Parker
94
Peñín
94
Nagrody i poprzednie oceny
97 Sucking (2015) | 93 Parker (2014) | 94 Peñín (2009)
Punkty AporVino
98
Wine Spectator
92
Suckling
97

Do łączenia z

Łączenie
Sery

Akcesorie

Ostatnio Oglądane

Menu

Kod QR

Porównaj 0