Zdjęcie jest tylko orientacyjne i może pokazywać grafikę z innego rocznika.

Pittacum 2019

14,50 €
bez podatku 11,98 €
  • 750 ml (Botella)

- +

Uwaga: Ostatnie Sztuki!!!(22)

Nowy produkt

  • Pittakum był to jeden z pierwszych czerwonych wśród wielkich win berciano , tak i poczuj różnorodność w każdym łyku umysł .
  • 100% winogron Mencia od 40 hektarów stare winnice , wiernym odzwierciedleniem regionu Bierzo i odmiany Mencía, z dodatkiem doskonały stosunek jakości do ceny .
  • Wino z charakterem. , Szklanka Pittakum Przeniesie nas do Bierzo i jego klimatu i pozwoli poczuć wszystkie jego niuanse.

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 30 punktów lojalnościowych. Obecna zawartość koszyka wygeneruje 30 punktów , które mogą być wymienione na kupon rabatowy..

INNE PRODUKTY Z TEJ KATEGORII (25)

Inni klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

 

Więcej informacji na Wina wina czerwone Pittacum 2019 - wina z bierzo

Uwagi CATA:

  • Intensywny wiśniowo-szkarłatny kolor.
  • W nosie złożone, eleganckie aromaty dojrzałych czarnych owoców, przypraw i kakao.
  • Na podniebieniu płynne i soczyste, z dobrą kwasowością i mocnymi taninami oraz słodyczą, która kończy się długim finiszem.

Produkcja i starzenie:

Winogrono, 100% Mencia, przybywa do winnicy w małych skrzynkach o pojemności 12 kg. Klaster po klastrze jest wybierany w tabeli selekcyjnej. Winifikacja odbywa się w zbiornikach ze stali nierdzewnej z przebijaniem i lekkim pompowaniem podczas fermentacji, która trwa około 15 dni w temperaturze 25ºC. Odkrwawia się i przechowuje przez miesiąc, po czym leżakuje w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu o pojemności 220 litrów. Pozostaje osiem miesięcy w beczkach , w którym wino leżało w ciemnej i chłodnej piwnicy nie robiąc ani jednego regału. Potem jest butelkowane i zaczyna się kolejna długa odpocząć jeszcze dwa lata.

Uprawa winorośli:

Czterdzieści hektarów starych winnic, rozmieszczonych na dwustu działkach na zboczach pasa górskiego tworzącego winiarskie Bierzo, jest źródłem, z którego żywi się Pittacum. Piętnaście lat studiowania właściwości wielu gleb było koniecznych, aby dogłębnie poznać nasze terytorium i wybrać gleby o prawdziwym powołaniu do uprawy winorośli. Oznacza to, że gleby, które są ogólnie nachylone, głębokie, dobrze osuszone, o umiarkowanej żyzności, które zapewniają winnicom ograniczony wigor i prawidłowe dojrzewanie.

Dane techniczne

Typ Wina
Wina Czerwone
Styl Wina
Czerwone - Lekko Pikantne
Rodzaj Winogron
Mencía
Rodzaj Starzenia
Con crianza
Zawartość Alkoholu
14.0%
Temperatura Podawania
16
Rocznik
2019
Prezentacja
1 butelka

Nagrody i Wyróżnienia

Peñín
91
Peñin Wartość jakości do ceny
5
Nagrody i poprzednie oceny
Diament, II edycja Nagrody za Wino i Kobiety 2009, (Madryt - Hiszpania), 90 Peñín (2010) | 90 Parker (2008) | 92 Peñín (2008)
Punkty AporVino
94

Do łączenia z

Łączenie
Wędliny, Mięso grilowane, Dziczyzna, Jagnięcina, Mięso grilowane, Wołowina duszona, Kuchnia regionalna, Mięso czerwone

Akcesorie

Ostatnio Oglądane

Menu

Kod QR

Ostatnio Oglądane

Porównaj 0