Nowość!

Zdjęcie jest tylko orientacyjne i może pokazywać grafikę z innego rocznika.

Petit Pittacum 2022

10,90 €
bez podatku 9,01 €
  • 750 ml (Botella)

Rabaty ilościowe:

x 6: 7,59 € /butelka PTU Oszczędzasz 19,87 €

- +

Nowy produkt

  • najmłodsze wino z Bodegas Pittacum (Grupa Terras Gaudas) z intensywnością owocowy charakter , świeże i smaczne.
  • Przygotowano o godz 100% z różnorodnością mencia z bierzo Wystarczy 3 miesiące leżakowania w dębowych beczkach, aby było bardziej przyjazne i przyjemne.
  • Mały Pittakum To wino z piwnicy najlepiej oddaje charakter win Bierzo , ON charakteryzuje się klimatem atlantyckim, glebami bogatymi w łupki i górskim krajobrazem, który wpływa na charakter win.

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 23 punktów lojalnościowych. Obecna zawartość koszyka wygeneruje 23 punktów , które mogą być wymienione na kupon rabatowy..

INNE PRODUKTY Z TEJ KATEGORII (10)

Inni klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

 

Więcej informacji na Wina wina czerwone Petit Pittacum 2022 - wina z bierzo

Uwagi CATA:

  • Kolor Wiśnia Picota, jasna iz bardzo cienką warstwą.
  • W nos Jest eleganckie i szczere, o bardzo wyrazistym owocowym wyrazie, dużo czerwonych owoców, wiśni, jeżyn i poziomek.
  • W usta Nadal ma bardzo owocowy wyraz, świeży, soczysty, z miękkim i lekkim podniebieniem. Pokazuje swój atlantycki charakter, z ukrytym drewnem.

Produkcja i starzenie:

Wykonane w 100% z winogron Mencia, które pochodzą z chłodniejszych, gliniastych gleb, z winoroślą rosnącą na stromych zboczach skierowanych na wschód i północ. małe działki stuletnie winnice rozmieszczone na zboczach pasa górskiego, który tworzy winiarskie Bierzo.

Winogrona są zbierane w małych pudełkach po 12 kilogramów. Pęczki wybierane pojedynczo na stole selekcyjnym. Jest odszypułkowany i bez wyciskania trafia do zbiorników ze stali nierdzewnej, gdzie fermentuje przez 15 dni w temperaturze 25 stopni. W tym czasie są dziurkowane i lekko pompowane, aby dokonać selektywnej ekstrakcji. Dojrzewanie to 3 miesiące w beczkach.

ciekawostki:

Grupa Terras Gauda Składa się z trzech winnic: Winiarnia Terras Gauda , Winnice i winiarnie Pittacum I Piąta Sardonia , oraz przez fabrykę konserw warzywnych A Rosaleira. Bodegas Terras Gauda nabył Bodegas Pittacum w 2002 roku, w Denominacji Pochodzenia Bierzo, aby produkować wysokiej jakości czerwone wina ze starych winnic dojrzewających w dębie.

Pittacum ma 5 hektarów stuletnich winorośli posadzonych w kielichach i od 1999 roku produkuje wina, w tym czasie bierzo Był prawdziwą niewiadomą i przed tak prestiżowymi enologami, jak Álvaro Palacios czy Raúl Perez, zszedł na ląd.

Dane techniczne

Typ Wina
Wina Czerwone
Styl Wina
Czerwone - Lekkie i Owocowe
Rodzaj Winogron
Mencía
Rodzaj Starzenia
Con crianza
Zawartość Alkoholu
13.5%
Temperatura Podawania
14
Rocznik
2022
Prezentacja
1 butelka

Nagrody i Wyróżnienia

Nagrody i poprzednie oceny
93 Suckling (2020) | 91 Peñin (2021) |
Punkty AporVino
95

Do łączenia z

Łączenie
Ryby, Potrawy ryżowe., Sałatki, Makarony, Grzyby, Mięso białe, Skorupiaki

Akcesorie

Ostatnio Oglądane

Menu

Kod QR

Ostatnio Oglądane

Porównaj 0