Zdjęcie jest tylko orientacyjne i może pokazywać grafikę z innego rocznika.

Terras Gauda 2023

18,95 €
bez podatku 15,66 €
  • 750 ml (Botella)

Rabaty ilościowe:

x 3: 16,04 € /butelka PTU Oszczędzasz 8,73 €
x 6: 14,85 € /butelka PTU Oszczędzasz 24,59 €

- +

Nowy produkt

  • Rzemieślnicza tradycja i technologia charakteryzują Terras Gauda, gdzie uzyskali unikalne Albariño marki.
  • We współpracy z CSIC (Hiszpańską Krajową Radą ds. Badań Naukowych) wybrali pięć odmian winorośli Albariño o najwyższej jakości, odporności i właściwościach organoleptycznych z winnic tej winnicy, aby uzyskać unikalny ferment, który nie jest modyfikowany genetycznie.
  • Złożone, ale łatwe do picia, aromatyczne, mięsiste, aksamitne, świeże i długie.

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 40 punktów lojalnościowych. Obecna zawartość koszyka wygeneruje 40 punktów , które mogą być wymienione na kupon rabatowy..

INNE PRODUKTY Z TEJ KATEGORII (30)

Inni klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

 

Więcej informacji na Wina wina białe Terras Gauda 2023 - wina z rias baixas

NOTATKI DEGUSTACYJNE

  • Kolor: Słomkowożółty.
  • Aromat: O pozornie sprzecznych cechach: złożony, ale łatwy do picia, aromaty dojrzałej brzoskwini, ananasa, anyżu, kwiatu pomarańczy i cytrusów mandarynki, które są podtrzymywane przez przyjemne mineralne i ziemiste wspomnienia oraz nuty liścia laurowego i mięty.
  • Smak: Pierwsze wrażenie to wino o dużym charakterze, które wypełnia nasze usta swoją mięsistością, mocną strukturą i aksamitnym uczuciem.  Ta konsystencja, w połączeniu ze świeżą i przyjemną kwasowością, daje nam przyjemne, intensywne wino z długim finiszem. Jest to wyraźne odzwierciedlenie tego doskonałego rocznika.

 
OPRACOWANIE

Wytwarzany jest z moszczu łezkowego szlachetnych rodzimych winorośli z doliny O Rosal, położonej na galicyjskim brzegu rzeki Miño, bardzo blisko jej ujścia przez ziemie La Guardia przed sąsiednią Portugalią i w obrębie chronionej nazwą pochodzenia Rías Baixas. Produkowane z odmian 70% Albariño, 25% Caíño i 5% Loureiro.

Albariño przyczynia się do mieszanki dzięki owocowym aromatom i objętości w ustach. Loureiro zapewnia nam dobrą kwiatową intensywność aromatyczną, a Caíño oferuje mieszankę aromatów owoców egzotycznych, balsamicznych, a co najważniejsze, wspaniałej struktury i wyjątkowości.

Albariño i Caíño pochodzą z działek położonych na niższych wysokościach, to znaczy o wyższej wilgotności i cieplejszych, co oznacza wcześniejsze zbiory, a tym samym większą koncentrację, niższą kwasowość i więcej ciała w winach. To Albariño jest tym, które zbiera się najwcześniej, między 16 a 21 września, a Caíño jest ostatnią odmianą, która jest zbierana między 26 a 29 września, najpóźniej, chociaż po raz pierwszy została zebrana przed październikiem.

Loureiro pochodzi z winnic położonych na wyższych wysokościach i o niższej wilgotności, świeższe, powodując wolniejsze dojrzewanie, co zapewnia żywe Laureiro o intensywnym aromacie i miękkości w ustach. Zbierany jest między 24 a 25 września.

Po maceracji na zimno o różnym czasie w zależności od odmiany, fermentację prowadzono w niskiej temperaturze w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Następnie dodawane są naturalne drożdże wyselekcjonowane z własnych winnic winnicy, wino jest stabilizowane zimnem, filtrowane i butelkowane.

Dane techniczne

Typ Wina
Wina Białe
Styl Wina
Białe - Intensywne i Kremowe
Rodzaj Winogron
Albariño, Loureiro, Kajeno
Rodzaj Starzenia
Joven
Zawartość Alkoholu
12.0%
Temperatura Podawania
10
Rocznik
2023
Prezentacja
1 butelka

Nagrody i Wyróżnienia

Nagrody i poprzednie oceny
92 Peñín (2015) | 91 Peñín (2022)
Punkty AporVino
93

Do łączenia z

Łączenie
Sałatki, Wędliny, Makarony, Mięso białe, Przystawki, Skorupiaki, Potrawy ryżowe.

Akcesorie

Ostatnio Oglądane

Menu

Kod QR

Ostatnio Oglądane

Porównaj 0