Zawęź wyszukiwanie

Winiarnia / Producent v
Size v
Łączenie v
Robert Parker v
Punkty Peñín v
Peñin Wartość jakości do ceny v
Rocznik v
Rodzaj Sprzedaży v
Prezentacja v
Idealne na prezent v
Opakowanie Ozdobne v

Najczęściej kupowane

Wina z Kastylii i Leon 

WINA Z KASTYLII I LEONU 

Winnice znajdujące się w prowincji Kastylia i Leon są nawadniane głównie przez rzekę Duero i jej dopływy. Ten ogromny, najważniejszy i jedocześnie największy obszar winiarski, którego ukształtowanie, jak i warunki klimatyczne są wręcz idealne dla upraw winogron wysokiej jakości, stanowi doskonałą bazę do produkcji znakom...

Więcej
 • Wina z Castilli i León...

  WINA Z APELACJI KASTYLII I LEÓN - VT 

  Region Kastylii y Leon jest bogatym regionem, który słynie z wysokiej jakości swoich win, przede wszystkim czerwonych win. Region ten jest idealnym pod uprawy winnic, zarówno ze względu na swoje położenie geograficzne w dorzeczu głównej i najważniejszej rzeki, rzeki Duero.

  Wina z apelacji Kastylli i León

  W skład apelacji Kastylii i León wchodzi wiele stref geograficznych z całej tej Wspólnoty. Wśród najważniejszych stref wchodzących w skład tej apelacji należy wyróżnić: Bierzo, Cigales, Ribera del Duero, Rueda, Toro, Arlanza, Arribes, V.C. Tierras de León y V.C. Tierra del Vino de Zamora.

  Wina z apelacją denominación de origen i wina z oznaczeniem Tierra de Castilla y León są wytwarzane z winogron uprawianych wyłącznie w tym regionie i które również stanowią część tej apelacji, jak również wina te muszą być produkowane i butelkowane w winiarni Kastylii i Leon. Oznaczenie regionu chronionego, tj. denominación de origen jest nadawane z zamiarem rozszerzenia klasy win, które z różnych względów nie mogą być zakwalifikowane do kategorii oznaczenia, czyli  denominaciones de origen nadawanej dla swojego regionu.

  Niektóre winnice znajdujące się na terytorium tej apelacji, to np.  bodegi Abadía Retuerta lub bodega Cámbrico. Bodega Cámbrico produkuje takie wina jak: Rufete, Tempranillo, Calabrés, 575 uvas de Cámbrico o el Viñas del Cámbrico, które są czerwonymi winami o najwyższej jakości i przedstawicielami różnych roczników.

  Inni przedstawiciele win z apelacji Castilla y León to wino z Aldeasoña, czyli małej miejscowości na terytorium Segowii, która użycza swojej nazwy temu pysznemu trunkowi. Wino to jest produkowane ze szczepów gron Tinto Aragonés i Tempranillo. Wino to jest starzone w nowoczesnych beczkach z dębu francuskiego, która będzie leżakować przez przynajmniej 23 długie miesiące.

  Innym winem z tego regionu jest wino Quinta Sardonia, które leżakuje przez 17 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego, przy czym 45% leżakuje w nowych beczkach, a 55% w jednorazowych. Ciekawostką jest to, że do moszczu dodawane jest białko z surowego jaja, a delikatna filtracja tego wina jest przeprowadzana przed butelkowaniem, co nadaje mu niepowtarzalny smak i wysoką jakość..  

  El origen de Prieto Pariente to wino, które również należy do grupy win z oznaczeniem vinos de la Tierra de Castilla y León. Wino czerwone wytworzone z 75% szczepu Tempranillo, 20%  Garnacha i 5%  Cabernet. Jego fermentacja przebiega w sposób bardzo spontaniczny, ale w kontrolowanej temperaturze i w baryłkach ze stali nierdzewnej. Po fermentacji, wino to jest starzone przez okres 17 miesięcy w nowych lub używanych beczkach francuskich.

  Wina z apelacji Mauro

  Wśród bodeg z apelacją D.O. i oznaczeniem vinos de la Tierra de Castilla y León należy wyróżnić bodegę Mauro,  posiadłość rodziny García, która kupiła posiadłość i wypuściła na rynek doskonałe wino swojej produkcji, czyli San Román, pierwsze wino z apelacji D.O. Toro. Dentro de la denominación de vinos de la Tierra de Castilla y León está el vino Mauro Terrerus de la añada de 2012, elaborado al 100% con uva de la variedad Tempranillo. W ramach apelacji Kastylia i León, w klasie  vinos de la Tierra de Castilla y León znajduje się niepowtarzalne wino z rocznika Mauro Terrerus 2012, wytworzone w 100% ze szczepu Tempranillo. Wino to jest leżakowane powyżej 30 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu, co daje im bardzo charakterystyczny smak. Mauro Vendimia rocznik 2011 jest poddawany starzeniu przez 33 miesięcy w kadziach i beczkach z dębu, zarówno francuskiego, jak i amerykańskiego, nowych i używanych. Oba wina są starannie opracowane pod względem technologicznym w winiarni Mauro, która znajduje się w okolicach miejscowości Tudela del Duero, w prowincji Valladolid.

  Wszystkie wina z apelacji Castilla, a także wina z oznaczeniem vinos de la Tierra de Castilla y León, które zostały powyżej opisane można zakupić w naszym sklepie z winami online Aporvino, który dysponuje szeroką ofertą win wraz z informacja i zdjęciami, które pomogą Państwu w wyborze najlepszego wina z apelacji Dominación de Origen Kastylii i León oraz wina z klasy vinos de la Tierra de Castilla y León.

 • Wina z Rueda

  WINA Z APELACJI RUEDA 

  Wielu ekspertów twierdzi, że Hiszpania jest "krajem wina" i że to, właśnie w naszym kraju istnieje wiele obszarów i posiadłości ziemskich, na których sadzi się i uprawia winorośl, z której powstają wina, o niesłychanej wręcz osobowości, niepowtarzalnym charakterze, osobliwym smaku i na podstawie wieloletniego doświadczenia winiarzy dbających o tą wielopokoleniową tradycję kultywowaną w tej branży. Dlatego, zatem, chcielibyśmy przedstawić Państwu, jedną z najlepszych części półwyspu iberyjskiego, która została objęta apelacją winiarską dla winnic położonych w Rueda, Kastyllia i León.

  Wina z apelacji Rueda

  Wina z apelacji Rueda to najstarsza apelacja wina hiszpańskiego produkowanych w winnicach zajmujących środkową część terytorium Kastylii i León, która jako pierwsza zdobyła apelację Denominación de Origen dla tego regionu.

  Apelacja Denominación de Origen Rueda obejmuje swoim zasięgiem aż 74 aglomeracji, z których 53 znajdują się na terytorium Valladolid , 17 w Segovia i pozostałe 4 na północ od Ávila.

  Większość win z apelacji Rueda pochodzi z upraw rodzimego szczepu, czyli Verdejo, które stało się prawdziwą wizytówką całego regionu Kastylli i León, przede wszystkim, tych miejscowości, w których jest uprawiane na naprawdę dużą skalę, czyli La Seca, Serrada y Rueda,.

  Rueda to apelacja, która cieszy się ogromnym uznaniem koneserów zwłaszcza białego wina wytwarzanego w apelacji Rueda, którzy często porównują ich rześkość i potencjał aromatu do najlepszych światowych win ze szczepu sauvignon blanc.

  Wina z apelacji Rueda

  Wina z tej apelacji wyróżnia nie tylko uprawa winorośli autochtonicznej odmiany winorośli, czyli grona verdejo, która sprawia, że wytworzone z niej wino posiada wyśmienity smak oraz swoją, unikalną osobowość wina verdejo. Istnieje wiele odmian win wytwarzanych w z apelacji Rueda:

  • Rueda Sauvignon (jednoszczepowy Sauvignon Blanc).
  • Rueda Espumoso i Dorado.
  • Pálido Rueda.

  Co się zaś tyczy win z apelacji Rueda, wśród win sprzedawanych na rynku, znajdują się takie roczniki jak:

  • V3 Viñas Viejas 2012.
  • José Pariente Cuvée.
  • Belondrade y Lurton 2014.
  • Jose Pariente Verdejo.
  • Menade Sauvignon 2014.
  • Aura Verdejo 2014.

  Winnice z oznaczeniem Tierra de Duero

  Z tej ultranowoczesnej bodegi Bodegas Protos pochodzą najlepsze wina z apelacji Rueda. Bodega ta została założona w 1927 roku pod nazwą ‘Protos’ –która w tłumaczeniu oznacza „pierwsza”- z racji tego, że to były pierwsze bodegi win Ribera del Duero. 

  W tych ultranowoczesnych obiektach tej bodegi czuje się, że jakość tutaj góruje dosłownie nad wszystkim. To tutaj są najnowocześniejsze technologie wytwarzania Win z apelacji Rueda.

  Bodega Protos to dwie bodegi w Ribera del Duero: jedna, która jest zlokalizowana w Peñafiel, miejscowości znajdującej się w Valladolid, i druga znajduje się Anguix, przynależnej do gminy Burgos. Ta druga bodega otrzymała również apelację Denominación de Origen, w Rueda: La Seca w Valladolid, która produkuje sławne wino białe z rodzimego szczepu verdejo.

  W bodedze Protos wszystko jest wykonane solidnie i precyzyjnie, a zwłaszcza wino wytwarzane z różnych odmian winorośli opracowanych w całości przez enologów, na podstawie i zgodnie z prawie 80letnią tradycją wykonania:

  • Wina różowe.
  • Wino Roble.
  • Wino Crianza.
  • Wino Gran Reserva/Vino Reserva.
  • Wino Verdejo/Verdejo ‘Fermentowane w beczce ’.
  • Wyselekcjonowane wina ‘Finca el Grajo Viejo’.

  Kastylia i León, Tierra de vinos

  Wina z  apelacją Castilla y León są znane na całym świecie z wielu, różnych względów, ale o ich wyjątkowości świadczą przede wszystkim, klimat, ukształtowanie terenu, a także jakość uprawianych w tej apelacji gron.

  Apelacja ta obejmuje 75.000 hektarów i tysiące kilogramów rocznie zbieranych gron, co sprawia, że wytwarzane z nich wina są wyjątkowe zarówno w skali lokalnej, jak i międzynarodowej.

  Wiele zbiorników wodnych nawadniających uprawy winorośli verdejo w apelacji Kastylli i León praktycznie przez cały, okrągły rok przy okazji, nawadniają również winnice z inną apelacją dla tego regionu, taką jak: Denominación de Origen Toro, Zamora i Valladolid.

  Wspomniawszy trochę o historii enokultury’ w rejonie Kastylii i León, a zwłaszcza tej, która dotyczy apelacji Rueda i win pochodzących z tejże apelacji Denominación de Origen chcielibyśmy Państwa zaprosić na degustację tych win, które, naszym zdaniem, zasługują na Państwa atencję. Wina te można kupić już dzisiaj, w naszym sklepie naszym sklepie online AporVino, który dysponuje najlepszą ofertą win z apelacji Rueda. Zapewniamy nasze wsparcie i służymy wiedzą ekspercką i wieloletnim doświadczeniem w zakresie rekomendacji najlepszych, pod względem jakości- win, jako że, degustowaliśmy je osobiście i z pełną świadomością zapewniamy o ich pierwszorzędnej jakości zachęcając jednocześnie wszystkich ‘przyjaciół i koneserów win’ do odwiedzenia tej wspaniałej krainy winnic i winem płynącej, jak również do skorzystania z naszej wiedzy eksperckiej.

 • Wina z Toro

  WINA Z APELACJI TORO 

  Teraz opowiemy Państwu o tajemnicach, które kryją w sobie wina z apelacji Toro. Apelacja ta obejmuje zarówno posiadłości z winnicami, w których winorośl jest uprawiana od czasów rzymskich, jak i ponad 50 bodeg znajdujących się w tym regionie.

  Historia i doświadczenie winiarskie w apelacji Toro, w Zamora

  Historia winiarska tego regionie sięga czasów rzymskich, czyli średniowiecza, jednakże, dopiero w latach 70tych ubiegłego wieku, wina z Toro zostały odpowiednio wyróżnione dzięki apelacji otrzymanej w 1987 roku, czyli Denominación de Origen de Toro. Obecnie, wina z tej apelacji cieszą się ogromnym prestiżem, zarówno w kraju, jak i za granicą wyróżniając się kilkoma cechami, które stanowią o jego marce. Jest to, między innymi, ich intensywny kolor czerwonawy, niebieskawy lub fioletowy, który znika po pewnym czasie jego starzenia.

  Wina z apelacji Toro to wina różowe, białe i czerwone.

  Wina z Toro

  Toro to miejscowość położona na terenie winnic rozciągających się w regionie Kastylli i León, w północnej części prowincji Zamora na południowy zachód od Valladolid. Apelacja ta, czyli Denominación de Origen Toro, bardzo znana ze swoich doskonałych winnic, obejmuje ponad 62.000 hektarów upraw rolnych, z czego ponad 8000 hektarów podlega ściśle uprawom winorośli. Jedną z cech wyróżniających wyjątkowość tego wina są warunki pogodowe. Apelacja Toro zajmuje tereny z wyraźnym działaniem klimatu skrajnie kontynentalnego, który niesie ze sobą niskie, szczególnie w porze zimowej, temperatury a w lecie, niski poziom wilgotności, wysokie temperatury i bardzo silne nasłonecznienie. Wszystko to sprawia, że rodzima odmiana gron Tinta de Toro, którego początki upraw są nadal nieznane, jest dominującą winoroślą w tej apelacji.

  Jednakże, szczep grona Tinta de Toro nie jest jedyna odmianą uprawianą w tym regionie. Innymi odmianami uprawianymi w tej apelacji są słynne grona garnacha, Tinto Aragonés, Verdejo i Malvasía.

  Bodegi z apelacją Toro, które można zwiedzić

  Jeśli naprawdę zechcą Państwo przeżyć prawdziwą przygodę z winami, należy przyjechać i zwiedzić kilka, najlepszych winnic zlokalizowanych w tej miejscowości, choćby, takich jak: Bodega Estancia Piedra, Bodega Vocajarre, Bodegas Vega Sauco i Bodega Cyan.

  Stanowią one zaledwie jeden procent ponad 50 innych, równie doskonałych winnic w apelacji Toro.

  Rodzaje win z apelacji Toro

  W ramach apelacji Toro wytwarzane są, różne inne wina Toro, takie jak: wina czerwone, różowe i białe.

  Wina czerwone: są wytwarzane z autochtonicznego szczepu gron Tinta de Toro. W ramach tej apelacji wino to może posiadać, w zależności od ilości lat jego starzenia, następujące klasy: Crianza, czyli wina dojrzewające przez przynajmniej dwa lata, Reserva, dla wina czerwonego, które musi dojrzewać przez przynajmniej trzy lata, Gran Reserva, starzona przez minimalnie 5 lat, z czego przez przynajmniej 2 lata w dębinie lub etykieta z kategorią Roble dla win, które spędziły w beczce kilka miesięcy, ale mniej niż crianza i zależna od decyzji konsumenta. Wina różowe: to błyszczące wina o jasnym kolorze truskawy, z cienką warstwą koloru liliowego, wytworzone z odmian winogrona Tinta de Toro i garnacha i fermentowane w niskiej temperaturze.

  Wina białe: wytworzone z grona verdejo, pochodzi z Rueda, w której uprawia się odmianę autochtoniczną, a także szczep o nazwie malvasía. Wina białe mają zazwyczaj kolor żółty lub słomkowy i charakterystyczny smak świeżej truskawki nadającej trochę gorzki finał.

  Marki win z apelacji Toro

  Ze względu na wiele bodeg produkujących wino w tej apelacji, wino Toro występuje pod następującymi markami. W załączeniu przedstawiamy, tylko niektóre z nich:

  • Vino Numanthia 2011.
  • Vino Victorino 2013.
  • Vino Abdon Segovia Crianza 2011.
  • Elias Mora Crianza 2010.
  • Flor de Vetus 2013.

  Wino z apelacji Toro spełnia rygorystyczne standardy w zakresie kontroli i testowania, po to aby jakość tych win była najwyższa w zakresie ich delikatności i walorów smakowych. Z tego względu, proces wytwarzania tych win jest ściśle kontrolowany od samego początku, tj. od początku nasadzenia i upraw gron aż do etykietowania butelek.

  Przez cały czas procesu produkcji wina z nazwą pochodzenia ważne jest zachowanie i utrzymanie należnego dla tej apelacji prestiżu i wartości tych win, zarówno na scenie krajowej, jak i międzynarodowej.

  Mieliśmy okazję degustacji tych win. Teraz zapraszamy Państwa do ich degustacji i przeżycia tych doznań, których, jak sądzimy, nie zapomną Państwo przez długi okres czasu. Dotyczy to win różowych, czerwonych i białych z tej apelacji. Zapraszamy do naszego sklepu online AporVino  i skosztowania najlepszych produktów i trunków pochodzących z tej najstarszej apelacji Toro, a także win y innych regionów w Hiszpanii.

   

 • Wina z Bierzo

  Wina Bierzo   

  to wina, które pochodzą z terenu zachodniej prowincji León, który zajmuje około 3000 kilometrów kwadratowych powierzchni prowincji. Ze względu na swoje położenie, obszar Wspólnoty Autonomicznej Kastylii i Leon, stanowi granicę, od strony północnej z prowincjami Orense i Lugo w Galicji i Asturii.

  Wina z apelacji Bierzo

  Region apelacji Bierzo jest podzielony na dwie strefy: zespół małych dolin w obszarze górskim i bardzo szeroka, płaska depresja, zwana niskim Bierzo. Do szczególnych osobliwości tego terytorium należy zaliczyć: łagodny i umiarkowany klimat pomimo bliskości  oceanu. Wszystko dzięki górom i licznym dolinom utrzymującym wilgotność, typową dla dolin. Dodatkowo, niska amplituda temperatur chroni tutejszą winorośl przed mrozem, który może być problemem, w przypadku jeśli nadchodzi on zbyt wcześnie, czyli w okresie najbardziej optymalnym dla zbioru gron, który odbywa się wcześniej aniżeli w innych apelacjach.

  Winnice apelacji Bierzo położone są na mało  stromych pagórkach, na których przeważają piaszczyste podłoża mioceńskie, pokryte warstwą materiałów pochodzących z czwartorzędu. Gleby te mają strukturę umiarkowanie kwasowo-gliniastą, z pH powyżej 5,5, co sprawia, że wino na nich urodzone jest zawsze wysokiej jakości i typowe dla klimatu wilgotnego.

  Wśród uprawianych odmian winorośli w tej apelacji dominuje czerwona mencia, która stanowi około 70% wszystkich uprawianych krzewów w tym regionie. Czerwone wina, które są produkowane ze szczepu gron Mencia będą wyróżniać się swoją wielką zdolnością i które posiadają charakterystyczną dla podniebienia aksamitność.

  Chociaż wina czerwone są jedną z najbardziej znanych odmian Bierzo, to wśród innych odmian win z tej apelacji są również wina białe, wina młode, wina starsze bez dojrzewania w beczkach, różowe, wina dojrzewające w beczkach i wina dojrzewające przynajmniej 3 lata, z czego minimum 12 miesięcy w beczkach (reserva).

  Wina Tares i Pétalos del Bierzo

  Wśród win z apelacji Bierzo, najbardziej znanymi winami z apelacji Bierzo są wina Dominio de Tares oraz Pétalos del Bierzo.

  Dominio de Tares to bodega, która odgrywa bardzo ważną rolę w tym regionie winiarskim. Wino produkowane w tej winnicy jest doskonałym winem produkowanym z autochtonicznych krzewów winorośli Mencía i godello. Wśród winorośli białej nie można pominąć słynnej dla tego regionu, odmiany Godello. Wśród winorośli czerwonej należy wspomnieć o Baltos, Cepas Viejas, Bembibre i Tares P3. Ten ostatni szczep został dodany do win z rocznika 2008, który został całkowicie wyprodukowany na bazie szczepu Mencia, z dodatkiem niektórych, innych, starych winorośli. Fermentacja gron odbywa się w beczkach z dębu amerykańskiego, natomiast później, wino to jest starzone na osadzie przez trzy miesiące. W końcu, wino to dojrzewa w baryłkach z dębu francuskiego przez kolejnych, piętnastu miesięcy. Pétalos del Bierzo to czerwone wino wyprodukowane przez winnicę należącą do potomków J. Palacios. Wytworzony jest w całości z winogron Mencia; jednakże fermentacja tego wina zachodzi w części wraz z jego szypułkami, a następnie ich maceracja odbywa się wraz ze skórką i trwa aż przez pięćdziesiąt dni, po to aby następnie, przejść przez dość krótki okres dojrzewania, który trwa cztery miesiące w baryłkach dębowych.

  Winiarnie z apelacją Bierzo

  W tym regionie winiarskim istnieje wiele winnic z apelacją Bierzo, jako że produkcja win z apelacją Bierzo odbywa się praktycznie na całą Hiszpanię. Dodatkowo, w ostatnim czasie turystyka winiarska cieszy się niezmiennym zainteresowaniem z powodu występowania w tym terytorium zarówno, licznych bodeg i winnic, ale przede wszystkim, doskonałych win o bardzo wysokim poziomie. Na pierwszym miejscu, chcemy wyróżnić tę najstarszą, hiszpańską bodegę,  Casar de Burbia. To rodzinna winnica z długoletnią tradycją winiarską, która znajduje się w sercu tego historycznego regionu Bierzo i która posiada je z najstarszych parceli położonych przy szlaku pielgrzymek czyli Camino de Santiago.

  Winiarnia ta produkuje wino Cuatro Pasos de Martín Codax, wytworzone w 100% ze szczepu gron Mencía uprawianych w tym regionie od ponad osiemdziesięciu lat. Jest to wino o nieco krótkim okresie starzenia, bo  zaledwie dwóch miesiącach, które są uzupełniane dwoma kolejnymi, w trakcie których wino leżakuje w dębowych beczkach wykonanych z oryginalnego dębu pochodzącego z czterech lasów zlokalizowanych na terenie amerykańskich stanów: Missouri, Ohio, Allier i Nevers.

  Ostatnia, ale nie mniej ważna winiarnia, której nie można pominąć to bodega Pittacum, która produkuje wino wytrawne Petit Pittacum, wytwarzane w 100% ze szczepu gron Mencía.

  Wszystkie te wina, jak również wiele innych z apelacji Bierzo, można kupić w naszym sklepie online aporvino, w którym, oprócz bogatej oferty win, zamieściliśmy wile zdjęć i szczegółów, które – jak sądzimy-bardzo ułatwią Państwu wybór tych najlepszych, jak i zakup wysokogatunkowych win z apelacji Bierzo.

 • Wina z Cigales

  Wina z apelacji Cigales

  To mało znana, ale jedna z najbardziej obiecujących hiszpańskich apelacji wina w Kastylii i Leon, schowana w zaułkach rzeki Duero, w której produkowane są wina  Cigales. Wina z apelacji Cigales to wina produkowane i butelkowane w północnej części doliny rzeki Duero, która ma aż 574 kilometrów kwadratowych i jest otoczona rzeką Pisuerga, która sprawia, iż teren ten posiada doskonale warunki pod uprawy winorośli.

  Wina z apelacji Cigales

  Winnice wchodzące w skład apelacji Cigales rozpościerają się na terenie położonym średnio 750 metrów i zajmującym terytorium od Valladolid aż do Dueñas. Apelacja ta obejmuje zatem, aż dziesięć aglomeracji, z których to właśnie miejscowość Cigales użyczyło swojej nazwy tej apelacji.

  Nie bez znaczenia na uprawy jest panujący w tym regionie wyraźnie kontynentalny klimat z niewielkim wpływem atlantyckiego, który powoduje dość duże różnice i wahania temperatury pomiędzy dniem a nocą, z którym nie muszą walczyć winiarze z innych, okolicznych obszarów, takich jak Toro czy Ribera.

  Ze względu na kamieniste gleby świetnie tu radzi sobie, przeważający w tej apelacji, szczep Tempranillo, który zajmuje około 70% upraw. Z tego szczepu produkowane są wyśmienite wina różowe, które w tym regionie, uchodzą za najlepsze. Obok tempranillo rośnie tu również Garnacha, Cabernet Sauvignon, Syrah i Merlot.

  Spośród białych szczepów sadzi się tu: Verdejo, Albillo i Sauvignon Blanc.

  Bodega Cigales

  Na obrzeżach miejscowości Cubillas de Santa Marta, w prowincji Valladolid znajduje się winnica Valdelosfrailes należąca do grupy Matarromera, będąca w posiadaniu około 78 hektarów upraw winnic i specjalizująca się w produkcji win tintos, w których czuć dbałość o jakość, tintos de reserva, crianza i wina bez beczki- czyli młode. Wina z tej apelacji są produkowane przeważnie ze szczepów Tinto Fino lub Tempranillo, a następnie, przed obrotem -  starzone w baryłkach z dębu amerykańskiego i francuskiego.

  Winiarnia ta wytwarza wiele win Prestigio, jak również Joven i wino młode, niebeczkowane różowe Val de los frailes, czyli wina o najwyższej jakości. Mowa tu o winach wyróżniających się w ustach – dość niezwykłą, bowiem bardzo  zrównoważoną kwasowością, która daje poczucie świeżości i harmonii pomiędzy krągłością i jedwabistością tego wina, które przyjemnie się rozlewa na języku osoby, która go po raz pierwszy degustuje.

  W bodedze de Valdelosfrailes (Dolina Zakonników) wytwarzane jest prestiżowe wino Prestigio rocznik 2006, w 100% produkowane ze szczepu Tinta del País 100%. Wino Prestigio, rocznik 2006  spełnia wszystkie wymagania crianzy w Hiszpanii. Wino to jest leżakowane przez 16 miesięcy w dębinie francuskiej i amerykańskiej, po to, aby spędzić kolejne jeszcze 16 miesięcy w butelce, zanim zostanie wypuszczone na rynek. Reszta win Prestigio spełnia wszystkie wymagania crianzy w zakresie 14 miesięcznego starzenia, również w dębinie francuskiej i amerykańskiej.

  W kieliszku, barwa tego pełnego wina jest intensywnie bordowa wchodząca w granatową, aczkolwiek jej ceglane krawędzie mogą zdradzać oznaki utlenienia. Struktura tego wina jest czysta z błyszczącą poświatą. W nosie czuć intensywny aromat owoców wśród których, łatwo można wyróżnić aromaty niemal beczkowe, które nieco przypominają dopiero co ścięte drzewo cedru, jak również inne, specyficzne aromaty i zapachy przypraw, takich jak: pieprzu lub innych prażonych lub suszonych owoców.

  Niniejszym, mamy przyjemność przedstawić również wino Valdelosfrailes, wino Joven, czyli zupełnie bez beczki. Jest to wino produkowane w ramach innowacyjnego, pod względem technologicznym, systemu produkcyjnego, które polega na delikatnym przelewaniu wina w trakcie procesu jego produkcji. Należy również wspomnieć, że wino to jest dość mocno nasączone siarczynami, które sprawiają, że barwa tego wina jest prawie fioletowa z czerwoną poświatą wyglądającą jak swoisty pręgierz.

  Wszystkie wina produkowane w regionie Kastylii i Leonu, z apelacji D.O. Cigales, które opisaliśmy, można zakupy w naszym, elektronicznym sklepie z winami AporVino. Na stronie internetowej dostępna jest zarówno informacja, jak i zdjęcia oraz inne, przydatne dane, które pomogą Państwu wybrać z naszej bogatej oferty najlepsze wina. Nasza oferta obejmuje również indywidualne doradztwo w zakresie wyboru wina, które z pewnością spełni Państwa wymagania pod kątem jakości i zaspokoją kubki smakowe. Oferta to dotyczy również win z apelacji Cigales.

 • Wina z Ribera del Duero

  Ribera del Duero: wyśmienite wina z Hiszpanii

  Hiszpańskie wina z apelacji Ribera del Duero pochodzą z regionu Kastylii i León, ulokowanego w obwodzie wyznaczonym przez rzekę Duero w prowincjach Soria, Burgos, Segovia i Valladolid. Wina Ribera del Duero pochodzą z regionu Castilla y Leon, w zakresie, że ramki Apelacja ta obejmuje bardzo bogaty obszar rolny z wyraźnym działaniem klimatu śródziemnomorskiego, który przynosi umiarkowaną ilość opadów deszczu, suchą porę letnią i długie zimy.

  O sukcesie win z apelacji Ribera del Duero zadecydowała odmiana winorośli czerwonej, tj. tempranillo, który jest najbardziej charakterystycznym szczepem w tym regionie, do którego dodaje się do takich odmian wina jak: Cabernet Sauvignon, Merlot, Malbec również, inne, certyfikowane odmiany, takie jak choćby: Garnacha y Albillo. wśród których są wina zarówno białe, jak i różowe. Nie wolno pominąć tutaj 6 innych, rodzajów win z apelacji Ribera del Duero, które świadczą o jego sukcesie komercyjnym. Są to: Tinto Joven (starzone do 12 miesięcy),  Tinto klasy Crianza (starzone do 24 miesięcy lub dłużej), Tinto Reserva (starzone do 36 miesięcy) oraz Tinto Gran Reserva (starzenie do 60 miesięcy) wśród których są wina zarówno białe, jak i różowe.

   

  Jak wyszukać dobre i tanie wina z apelacji Ribera del Duero?

  Wina z apelacji Ribera del Duero spełniają  minimalne wymagania jakościowe, które mają na celu zapewnienie, że konsumenci nabywają produkt dobrej jakości. Jak należy wybrać wino dobre i tanie z tej apelacji? Gdzie można kupić wina z apelacji Ribera del Duero w internecie? Sklep Aporvino ma dobre rozwiązanie. W swojej ofercie mamy 3 wina z tej apelacji, na których się nie zawiedziesz i dodatkowo, kosztują poniżej 20€.

  Apelacja D.O. Ribera del Duero Matarromera Crianza 2014

  Ten doskonały produkt wytwarzany w bodedze Matarromera  o purpurowej barwie kardynalskiej z ceglastymi refleksami. Czysta i  błyszcząca. Aromat dojrzałej wiśni i innych czerwonych owoców. W ustach bardzo obfite i intensywne z długim finiszem i miękkimi taninami. Cena wina – przynajmniej 7€ w przypadku zakupu wina Melior Matarromera 2014 online. Idealne wino do dziczyzny, czerwonego mięsa, szynki, kiełbasy i serów.

  Apelacja D.O. Ribera del Duero Arzuaga La Planta 2014

  To eleganckie wino wytrawne o kolorze czerwonej wiśni z fioletowymi refleksami charakteryzuje się świeżym bukietem z nutą palonego drewna szlachetnego i dotykiem lukrecji oraz wysoką koncentracją i złożonością owocowych smaków. To wino wyprodukowane w winnicy Bodegas Arzuaga kosztuje tylko 7,90€.

  Apelacja D.O. Ribera del Duero Pago de los Capellanes Crianza 2013

  To wino z apelacją D.O. Ribera del Duero zostało nagrodzone oceną 90 nadaną przez komisję Peñin. Ma purpurowy kolor, przechodzący w ciemno rubinowy. W zapachu wyczuwalne przyjemne owocowe nuty z aromatem wanilii. W smaku przyjemnie gładkie, dość delikatne z eleganckim finiszem. Idealny do podawania z gotowanym mięsem królika, makaronem lub pieczonym drobiem. 

  Jakie są najlepsze wina z apelacji Ribera del Duero?

  Możemy łatwo podać etykiety najlepszego wina Ribera del Duero, chociaż każde podniebienie może zupełnie inaczej określić walory tego samego wina. Zatem, sprawdzonym sposobem wyboru najlepszego wina z apelacji Ribera del Duero jest skorzystanie z opinii ekspertów i wybranie najlepszego wina Ribera del Duero z oceną Parker.

  Apelacja D.O. Ribera del Duero Pingus 2012 – z 100 punktami Parkera

  To doskonałe wino opracowane ręcznie przez duńskiego właściciela legendarnej winiarni Dominio De Pingus, czyli Petera Sissek, otrzymało najwyższą ocenę, czyli 100 punktów w skali Parkera za rocznik 2012, które stanowią najwyższe uznanie za wygląd, bukiet, smak, potencjał, długość. Dzięki swojej wysokiej koncentracji smaku, wino Ribera del Duero zachwyca nas swoimi nutami kawy, czekolady i palonym drewnem oraz jedwabistymi, miękkimi taninami i długim finiszem.

  Apelacja D.O. Ribera del Duero Aalto PS 2013

  Wino z tej bodegi dojrzewało przez 20 miesięcy w nowych beczkach wyprodukowanych z dębu francuskiego. To topowe wino z wyselekcjonowanych parceli tej bodegi jest bardzo owocowe, gęste i skoncentrowane, bardzo "przestrzenne", lotne, świeże. Sporo świeżej owocowości jagód, aronii. Bardzo soczyste i pieprzne. Duża koncentracja. Otrzymało aż 95 punktów w skali Parkera.

  Apelacja D.O. Ribera del Duero Alión 2012 - z 95 punktami Parkera

  Alión 2012 to wino z tak wysoką punktacją posiada znacznie bardziej przystępną cenę aniżeli Pingus 2012. To wytrawne wino czerwone rodzi się w Alión i jego produkcja odbywa się zgodnie z nazwą pochodzenia i z wysoką zawartością szczepu Tinto Fino. Kolor tego wina jest skoncentrowany, ciemny z bordowym refleksem na obrzeżach pokazującym jego młodość. W ustach, intensywny aromat garbników z wielkim bogactwem smaków owoców, przypraw, czekolady, skóry oraz niezwykłej koncentracji i łagodnych taninach. Mocne, mięsiste i z szeroką gamą odcieni, łatwo rozpływające się po podniebieniu.

na stronie
Pokazuje 1 - 12 z 185 produktów
Pokazuje 1 - 12 z 185 produktów

Menu

Kod QR

Ostatnio Oglądane

Brak produktów

10€

ZNIŻKI NA TWOJE PIERWSZE ZAMÓWIENIE!!

10.00 Euro zniżki na Twoje pierwsze zamówienie opiewajace na 100.00 Euro lub więcej!

Prześlemy kupon rabatowy na 10.00 Euro na twoj adres emailowy gdy zapiszesz się do naszego newslettera.

Porównaj 0