Drewno i wino

Drewno i wino

Po konferencji COVID pojawiają się poważne problemy w łańcuchu dostaw surowców. Wyraźnym przykładem, który wielu konsumentów już zauważyło, jest brak chipów dla sektora motoryzacyjnego, co powoduje, że samochody są produkowane w oparciu o starsze technologie, a nawet zatrzymanie niektórych linii produkcyjnych.

Ten problem z łańcuchem dostaw, który niektórzy obwiniają za zaleganie kontenerów w miejscu przeznaczenia, ponieważ w czasie pandemii nie było produktów do zwrotu, ma również wpływ na dostawy drewna, którego potrzebują winiarnie.

Kiedy myślimy o drewnie dla winiarni, pierwszą rzeczą, która przychodzi nam do głowy są prawdopodobnie dębowe beczki do leżakowania wina, ale wiele winiarni używa również drewnianych skrzynek na swoje najlepsze wina i magnumy. Niektóre winiarnie już zgłaszają problemy z uzyskaniem zarówno nowych beczek, jak i drewnianych skrzynek.

Do tego dochodzą jeszcze gwałtownie rosnące koszty transportu spowodowane rosnącymi kosztami paliwa i brakiem kontenerów, co z kolei ma wpływ na cenę beczek i ostatecznie wpłynie również na cenę wina.

Wszystko to zapowiada skomplikowaną kampanię świąteczną, dlatego AporVino zaleca zaopatrzenie się w wino z odpowiednim wyprzedzeniem, aby uniknąć problemów z dostawami i transportem, które mogą wystąpić w nadchodzących miesiącach.

Miejmy nadzieję, że wszystkie te problemy są przejściowe i że wkrótce wrócimy do normalności.

W międzyczasie będziemy cieszyć się naszymi winami. Na zdrowie!
Opublikowano w dniu 2021-10-13 przez J. Mirat Home, Noticias del vino, Tendencias 0 10533
Tagi: vino, madera, barricas

Related articles

Deja un comentarioDeja una respuesta

Debe estar registrado para publicar un comentario.

Menu

Kod QR

Ostatnio Oglądane

Brak produktów

Zapisz się do naszego Newslettera i Otrzymasz:
Kupon Zniżkowy na 10€ *

Porównaj 0