Znaczenie handlarzy winem

Znaczenie handlarzy winem

Piwnica winna jest najlepszą opcją dla prawidłowego przechowywania win, ponieważ dzięki podziałom, które zwykle posiadają, pozwalają one na przechowywanie każdej grupy win w odpowiedniej temperaturze i w sposób stały.

Ta stała temperatura jest osiągana nie tylko przez chłodzenie, jak to ma miejsce w lodówkach, ale także przez ogrzewanie, gdy jest to konieczne, co jest jedną z ważnych cech wyróżniających jakościowe biblioteki win. Lodówki, mające tylko jedną temperaturę, nadają się tylko do przechowywania jednego rodzaju wina lub do wykorzystania go jako piwnicy do przechowywania przez wiele lat.

Bardzo ważne jest również utrzymanie właściwej wilgotności, dobra piwnica winna automatycznie utrzymywać wilgotność na poziomie około 65%.

Oprócz temperatury i wilgotności, dobra piwnica musi być wolna od wibracji, które mogłyby uszkodzić wino. Dodatkowo, brak wibracji oznacza również, że jest ona cicha, co jest ważne, jeśli na przykład ma być umieszczona w pomieszczeniu.

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, są drzwi do piwniczki, które powinny być wykonane najlepiej ze szkła odpornego na promieniowanie UV, aby wina nie ucierpiały, jeśli będą miały bezpośrednie lub pośrednie nasłonecznienie. Istnieją projekty winotek, które można dostosować do każdej piwnicy, kuchni lub pomieszczenia, począwszy od winotek, które można zintegrować z meblami kuchennymi, które nadają się do przechowywania około 40 butelek, aż po winoteki na 180 butelek. W dzisiejszych czasach dobre winoteki są wyposażone w oświetlenie LED, które nie tylko uatrakcyjnia je, ale także pozwala uniknąć wytwarzania ciepła wewnątrz winoteki, jak to miało miejsce w przypadku żarówek i w mniejszym stopniu żarówek fluorescencyjnych. Ciekawostką jest również to, że są one wyposażone w zamek, który uniemożliwia obcym zabranie tego wspaniałego wina, które oszczędzamy na specjalną okazję.

Niektóre winiarnie, które spełniają wszystkie te cechy jakościowe, jak również są luksusowe i projektantem są BODEGA43 piwnice do wina, które można teraz kupić w AporVino.com. Piwnice winiarskie z drzwiami całoszklanymi z nierdzewnymi uchwytami i szkłem odpornym na promieniowanie UV, które nadają piwnicom winiarskim wysokiej jakości wygląd. Idealne zarówno do profesjonalnego użytku w lokalach gastronomicznych, jak i do przechowywania wina w kuchni do użytku domowego.

Więcej informacji o BODEGA43 i modelach w naszym dzialeVinotheques.
Opublikowano w dniu 2020-09-24 Home, Novedades, Consejos y Trucos, Recomendaciones 0 8308

Deja un comentarioDeja una respuesta

Debe estar registrado para publicar un comentario.

Menu

Kod QR

Ostatnio Oglądane

Brak produktów

Zapisz się do naszego Newslettera i Otrzymasz:
Kupon Zniżkowy na 10€ *

Porównaj 0