- 27%

Zdjęcie jest tylko orientacyjne i może pokazywać grafikę z innego rocznika.

Valdueza 2019 (TARA)

7,69 €
bez podatku 6,35 €
podst. 10,53 €
Ten produkt nie jest już dostępny

Zobacz inne roczniki

Nowy produkt

  • BARWIONA ETYKIETA

  • Winiarnia: „Bodegas Marqués de Valdueza”
    Po przeanalizowaniu gleby na terenie posiadłości, wybraniu najlepszych obszarów i wyborze odmian, które – przy pomocy ekspertów – ich zdaniem były najbardziej odpowiednie dla terenu, klimatu i rodzaju wina, które chcieliśmy stworzyć, przystąpiliśmy do sadzenia 18 hektarów Cabernet Sauvignon, Syrah i Merlot.

INNE PRODUKTY Z TEJ KATEGORII (30)

Inni klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

 

Więcej informacji na Wina wina czerwone Valdueza 2019 (TARA) - outlet wyprzedaz

Ewolucja przebiega bardzo pozytywnie i od trzech lat produkujemy wino i obserwujemy jego ewolucję w pobliskiej winnicy. Zadowoleni z rezultatów, na początku 2006 roku ukończyliśmy budowę własnej winnicy i wreszcie mogliśmy tam produkować nasze wino.

Wino produkowane jest w posiadłości „Perales de Valdueza”, niedaleko Meridy w Estremadurze, w ramach Vinos de la Tierra de Extremadura i jest końcowym wynikiem zmieszania odmian winorośli Cabernet-Sauvignon i Syrah.
Posiadłość, która od kilku stuleci należała do Alonso Álvareza de Toledo y Urquijo, markiza Valdueza i do tej samej rodziny, ma powierzchnię 18 hektarów winnic i od wielu pokoleń zajmuje się uprawą winorośli.

Winiarz
Ojcem dziecka jest Dominique Roujou de Boubee. Doktor enologii na Uniwersytecie w Bordeaux, główna nagroda Akademii Amorim za najlepszą pracę badawczą w zakresie enologii w 2003 roku oraz współpracownik mistrzów świata wina, takich jak Jean Claude Berrouet i Denis Dubourdieu we Francji czy Álvaro Palacios w Hiszpanii.

Winiarz tak komentuje wino, że „proporcje stosowane każdego roku zależą od ostatecznej charakterystyki zbiorów, szczególnie w przypadku tego czerwonego wina z 2006 roku nie użyliśmy żadnej z odmian, które również uprawiamy, czyli Merlot”.

Rocznik
Po przeanalizowaniu winogron przez „Terroir unit” i dokładnym i wielokrotnym spróbowaniu jagód ustalany jest termin zbiorów. Celem jest zebranie, a następnie winifikacja każdej jednostki terroir oddzielnie, to znaczy każdej odmiany na danym typie gleby, zachowującej się tak samo przez cały cykl wegetacyjny.

Zbiera się ręcznie, w skrzyniach po 15-17 kg, tak aby nie zmiażdżyć pęczków. Następnie pudełka przechowuje się w chłodni w temperaturze 6°C przez 15 do 30 godzin. Następnego dnia skrzynki są rozładowywane na stół sortujący, na którym 6 osób eliminuje winogrona gorszej jakości (pęknięte, uszkodzone lub wtórne grona) oraz resztki roślin (liście i ogonki).

Przygotowanie i dojrzewanie
Wino produkowane jest w 34% z wina jego brata Mayor Marques de Valdueza 2007, a pozostałe 66% z wina, które w przyszłości będzie Marques de Valdueza, ale które nie przeszło jeszcze przez beczkę.

Wino: „Notatki degustacyjne”
Wizualnie prezentuje intensywną barwę czarnej porzeczki z fioletowymi refleksami. Nos jest owocowy (truskawka, liść czarnej porzeczki, krem ​​z jeżyn), kwiatowo-żywiczny (czerwony pieprz), pikantny (czarny pieprz i goździki). W ustach atak jest mięsisty, a tanina jedwabista. Jest gęste, smaczne i charakteryzuje się doskonałą równowagą, w której wyróżnia się świeżością.

Dane techniczne

Typ Wina
Wina Czerwone
Styl Wina
Czerwone - Lekkie i Owocowe
Rodzaj Winogron
Syrah
Rodzaj Starzenia
Joven
Zawartość Alkoholu
14.0%
Temperatura Podawania
16
Rocznik
2019
Prezentacja
1 butelka

Akcesorie

Ostatnio Oglądane

Menu

Kod QR

Ostatnio Oglądane

Porównaj 0