Zdjęcie jest tylko orientacyjne i może pokazywać grafikę z innego rocznika.

Fincas de Ganuza Reserva 2015

34,63 €
bez podatku 28,62 €
Ten produkt nie jest już dostępny

Zobacz inne roczniki

Nowy produkt

  • Fincas de Ganuza Reserva jest jednym z win o najlepszej reputacji w Rioja.
  • Wykonane z ramion najlepszych kiści Tempranillo i winogron Graciano z winnic w wieku od 25 do 40 lat.
  • Eleganckie wino, z dużą ilością owoców, smaczne, dobrze zorganizowane i z dużą równowagą.

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 73 punktów lojalnościowych. Obecna zawartość koszyka wygeneruje 73 punktów , które mogą być wymienione na kupon rabatowy..

INNE PRODUKTY Z TEJ KATEGORII (30)

Inni klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

 

Więcej informacji na Wina wina czerwone Fincas de Ganuza Reserva 2015 - wina z rioja

Notatki smakowe:

Intensywny rubinowo-czerwony kolor i delikatna łza.
Intensywne i złożone aromaty, z eleganckimi niuansami starzenia, z nutami świeżych owoców w połączeniu z nutami przypraw i wanilii.
W ustach jest smaczne, dobrze ustrukturyzowane i wyważone. Jest elegancki, z bardzo dobrą koncentracją owoców, dostatecznie gęsty i trwały, wyróżniają się nutami palonych, drobnych winilli, balsamicznych i czerwonych owoców.

Opracowanie i starzenie

Wykonane z Tempranillo (90%) i mały procent z Graciano (10%).  Winogrona pochodzą ze starych winnic w wieku od 25 do 40 lat. Zbiór ręczny w pudełkach po 12 kg. Po wejściu do winnicy, winogrona są przechowywane przez 24 godziny w komorach chłodniczych w temperaturze 4-6°C. Następnie winogrona przechodzą przez stoły selekcyjne, gdzie z każdej kiści oddziela się końce ramion. W ten sposób wino jest produkowane tylko z pozbawionych łopatek, tj. z górnej części klastra, która jest bardziej narażona na działanie promieni słonecznych, a zatem bardziej dojrzała. Jeśli chodzi o winifikację wina, fermentacja odbywa się w małych nierdzewnych zbiornikach ze stali nierdzewnej i 7000 litrowych dębowych kadziach francuskich.  Wreszcie, jest w wieku 25 miesięcy w nowych beczkach z dębu francuskiego (80%) i amerykańskiego (20%).


Ciekawostki:

Fernando Remírez de Ganuza jest jednym z największych ekspertów w winnicach w La Rioja. Jego zmysł praktyczny w połączeniu z głęboką wiedzą na temat winnicy Rioja uczyniły go winiarzem obsesją na punkcie jakości, którego podstawową zasadą jest podkreślenie wieku winorośli i rodowodu winorośli. Jego sukces opiera się na własnej winnicy, z winorośli w wieku od 30 do 90 lat i na rewolucyjnych metod produkcji wina, z których on oddzielnie winifikuje górną część dolnej części grono.

Dane techniczne

Typ Wina
Wina Czerwone
Styl Wina
Czerwone - Lekko Pikantne
Rodzaj Winogron
Tempranillo, Graciano
Rodzaj Starzenia
Reserva
Zawartość Alkoholu
14.0%
Temperatura Podawania
16
Rocznik
2015
Prezentacja
1 butelka

Nagrody i Wyróżnienia

Robert Parker
92
Nagrody i poprzednie oceny
92 Peñín (2011)
Punkty AporVino
95

Do łączenia z

Łączenie
Sery twarde, Wołowina duszona, Kuchnia regionalna, Mięso czerwone, Wędliny, Mięso grilowane, Dziczyzna, Potrawy z grila., Jagnięcina, Mięso grilowane

Akcesorie

Ostatnio Oglądane

Menu

Kod QR

Porównaj 0