Miquel Jané Parellada Viñas Viejas 2016

Zdjęcie jest tylko orientacyjne i może pokazywać grafikę z innego rocznika.

9,77 €

  • 750 ml (Botella)

- +

Nowy produkt

  • Historia Bodega Miquel Jané sięga końca XIX wieku.
  • Znajduje się w doskonałym regionie Penedés, w Font-Rubí, na tzw. balkonie Penedés.
  • 100% winogrona Parellada z winorośli ponad 60-letniej, zbierane ręcznie 2 km od winnicy.
  • świeże, górskie wino i kremowe po dwóch miesiącach w delikatnym osadach. Nuty cytrusowe, białe owoce, długo posmak, elegancki.

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 20 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 20 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości.

Dowiedz się więcej o Miquel Jané Parellada Viñas Viejas 2016

Rewizje dotyczące

INNE PRODUKTY Z TEJ KATEGORII (27)

Inni klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

 

Więcej informacji na Wina wina białe Miquel Jané Parellada Viñas Viejas 2016 - wina z penedes

Uwagi degustacyjne

Wygląd: w szklance znajdziemy wspaniałe i zwinne wino, o szarawych odcieniach, które oznaczają młodość.

Aromat: nutki cytrusowe w połączeniu z nutą białych owoców, kwiatów migdałów i dużo świeżości pokazuje nam, że jest to górskie wino. Po 5 minutach w szklance jedwabistość aromatów wzrasta i czyni ją elegancką.

Palate: w ustach jest dobra równowaga. Kwaśność przynosi nam tę świeżość wina o wysokości, której towarzyszy kremowość, po dwóch miesiącach delikatnego osadu drożdżowego. Biały owoc, podobnie jak gruszka, utrzymuje się w ustach przez kilka minut po spróbowaniu.

Opracowanie:

Winogrona używane do produkcji tego wina pochodzą z bardzo starych winorośli odmiany Parellada. Winorośl w wieku ponad 60 lat, położona w osiedlu winiarskim, który winiarnia ma w Baltana Vella, na wysokości 480m. Winorośl uprawiana jest na glebach o niewielkim nachyleniu i dość ekstremalnej uprawie ekologicznej, produkuje winogrona o wysokim stężeniu aromatów i odpowiednio wysokiej zawartości alkoholu, aby mogła być Parellada.

Od kilku lat gospodarstwo rolne nie jest zaorywane, dzięki czemu unika się nadprodukcji i zbilansowania winorośli, a także krótkotrwałego przycinania i dobrego przycinania w zieleni, winnica sprawia, że winogrona osiągają doskonały punkt dojrzewania. Winogrona zbierane ręcznie, zbierane w tym samym gospodarstwie i w małych przyczepach są transportowane do winnicy w odległości zaledwie 2 km.

Ręcznie wybierany, bez poślizgu, jest wprowadzany do zamkniętej prasy pneumatycznej, gdzie jest tłoczony przy niskim ciśnieniu. Fermentacja w kontrolowanej temperaturze z użyciem wybranych drożdży. Dojrzewanie przez 2 miesiące w zbiorniku ze stali nierdzewnej i przed butelkowaniem jest lekko filtrowane.
Małżeństwo: Możemy spróbować go z paellą warzyw i kurczaka lub z risotto. Łączy się on również z mięsem czerwonym i białym, rzadkimi i kremowymi serami.

Parowanie żywności:

Możemy spróbować go z paellą roślinną i kurczakową lub risotto. Łączy się on również z mięsem czerwonym i białym, rzadkimi i kremowymi serami.

Dane techniczne

Typ Wina
Wina Białe
Styl Wina
Białe - Lekkie i Świeże, Białe - Intensywne i Kremowe
Rodzaj Winogron
Parellada
Rodzaj Starzenia
Joven
Zawartość Alkoholu
12.0%
Rocznik
2016
Organiczne
Uprawa Organiczna

Do łączenia z

Łączenie
Sery, Potrawy ryżowe., Drób, Mięso czerwone, Ryż, Mięso białe

Menu

Kod QR