Zdjęcie jest tylko orientacyjne i może pokazywać grafikę z innego rocznika.

Chivite Colección 125 Reserva 2015

27,32 €
bez podatku 22,58 €
  • 750 ml (Botella)

- +

Nowy produkt

  • Chivite Colección 125 Reserva jest winem, które od 1674 roku opowiada historię rodziny z jedenastoma pokoleniami oddania się ziemi i winorośli.
  • Wino o ograniczonej produkcji, które wyraża charakter swoich najlepszych winnic z cechami każdego zbioru.
  • Wino z kolekcji dostosowane do nowych wymagań rynku, owocowe i żywe, charakteryzuje się elegancją, powagą i szlachetnością.

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 58 punktów lojalnościowych. Obecna zawartość koszyka wygeneruje 58 punktów , które mogą być wymienione na kupon rabatowy..

INNE PRODUKTY Z TEJ KATEGORII (21)

Inni klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

 

Więcej informacji na Wina wina czerwone Chivite Colección 125 Reserva 2015 - wina z nawarry

Notatki smakowe:

  • Jasny kolor, ciemny rubin.
  • W nosie jest świeży i wyrazisty, owocowy, z kilkoma słodkimi nutami, wilgotna, ale szczególnie sucha ziemia, wielkie bogactwo niuansów w spektakularnej równowadze i bardzo apetyczny. Po otwarciu ożywiają się uczucia dzikiego, niskiego lasu, jałowca i cedru, z korzennymi nutami pieprzu, pomarańczy i aromatem czarnych śliwek w połączeniu z jagodami.
  • Jego przejście przez usta wyraża się w mocny, dobrze zorganizowany sposób, odzwierciedlający czarne owoce przeplatane z goździkiem. Smakowite garbniki dobrej jakości, o długim okresie wyrazu i eleganckim profilu, który jest uznawany za wysokiej klasy wino.

Opracowanie i starzenie

Został on opracowany wyłącznie z najlepszych winogron Tempranillo ze zbiorów Finca Granja de Legardeta, zbieranych i wybieranych dwukrotnie ręcznie, w godzinach słabego nasłonecznienia, aby uniknąć wstępnej fermentacji przed przybyciem do winnicy. Przed wlaniem winogron Tempranillo do kosza, przechodzi przez pas selekcyjny. Musztarda jest zdemineralizowana i lekko rozdrobniona, aby umożliwić jej macerację w temperaturze 12ºC przed rozpoczęciem fermentacji w zbiornikach ze stali nierdzewnej z zimnymi płaszczami, w celu kontroli temperatury pomiędzy 23-25ºC. Fermentacja trwa około 10 dni, pod koniec których jest ona odkwaszana, a fermentacja malolaktyczna jest przeprowadzana w beczkach. Pozostaje przez 14 miesięcy w nowych beczkach z francuskiego dębu Allier 60% nowego i 40% drugiego wina.

Chivite Collection 125 numerowana czerwona butelka.

Chivite została założona jako winnica w 1647 roku i jest jedną z najbardziej historycznych dynastii w Hiszpanii. Linia Colección 125 została wprowadzona w 1985 r. dla upamiętnienia 125. rocznicy pierwszego eksportu Chivite w 1860 r.

Dane techniczne

Typ Wina
Wina Czerwone
Styl Wina
Czerwone - Mocne
Rodzaj Winogron
Tempranillo
Rodzaj Starzenia
Reserva
Zawartość Alkoholu
13.0%
Temperatura Podawania
16
Rocznik
2015
Prezentacja
1 butelka

Nagrody i Wyróżnienia

Nagrody i poprzednie oceny
94 peñín (2011) | 92 Parker (2011)
Punkty AporVino
97

Do łączenia z

Łączenie
Wołowina duszona, Wędliny, Mięso grilowane, Dziczyzna, Sery twarde, Mięso czerwone
Repsol
97

Akcesorie

Menu

Kod QR

Porównaj 0