Kategorie

Najczęściej kupowane

Lista produktów w/g producenta: Freixenet

Francesc Ferrer Sala w 1861 roku założył Dom izby, pierwszą marką wywozu win w Sant Sadurní. Su hijo,
Joan Sala Tubella, wziął firmę, a po ślubie córki Dolors Sala mieszka z Pere Ferrer Bosc, biznes cava rozpoczęła się w 1914 roku.

Pere Ferrer Bosch był syn Freixeneda, XIII-wiecznej posiadłości znajduje się w górnej Penedès.

W 1861 roku, Francesc Sala i Ferres założył Casa Sala, pierwszą markę wina przeznaczonego na eksport w Sant Sadurni d'Anoia. Jego syn, Joan Sala Tubella, przejął firmę i prowadzil do roku 1914 roku, w którym jego córka, Dolors Sala Vivé z Pere Ferrer Bosc wraz z mężem zaczęła rozwijać rodzinna winnicę.

Pere Ferrer Bosch, syn Freixeneda, czyli wywodzący się z XIII-wiecznej posiadłości zlokalizowanej w Alto Penedès, zaczął jeszcze bardziej rozwijać i produkować pierwsze, słynne trunki pod nazwą Freixenet Casa Sala. Od pierwszej chwili zdecydował, że będzie wytwarzać tylko cava, czyli naturalne wino musujące, według wieloletniej metody stosowanej w Szampanii (Francja). Cavy z powodzeniem zostały zaadoptowane w Sant Sadurni d'Anoia (Katalonia), w miejscowości położonej w samym sercu regionu Penedès. Już od czasów rzymskich, region ten był znany z wysokiej jakości win.

W latach 20 i 30,  zarówno założyciele, jak i względy bezpieczeństwa jakości tych produktów spowodowało złożenie wniosku o uzyskanie apelacji dla tego rodzaju win. W tym samym czasie, podjęto również starania mające na celu wprowadzenie tych produktów na rynki zagraniczne.

Pierwszy zakład w Stanach Zjednoczonych (New Jersey) pochodzi z 1935 roku. Najpierw, okres wojny domowej w Hiszpanii, potem II wojna światowa dość mocno ograniczyła działalność wytwórczą i rozwój firmy. Niemniej jednak, firma ponownie rozpoczęła swoją działalność w 1941 roku, która z czasem stała się bardzo znana ze względu na jeden ze swoich flagowych produktów, czyli Cava Carta Nevada, a w 1974 roku, cava Cordon Czarne – wiodącym produktem eksportowym.

W latach 70 moglibyśmy powiedzieć, że Freixenet jest już w pełni stabilną i mocną marką, bardzo zaangażowaną w swój rozwój na arenie międzynarodowej.

Więcej
Pokazuje 1 - 5 z 5 produktów
Pokazuje 1 - 5 z 5 produktów

Menu

Kod QR

Ostatnio Oglądane

Brak produktów

10€

ZNIŻKI NA TWOJE PIERWSZE ZAMÓWIENIE!!

10.00 Euro zniżki na Twoje pierwsze zamówienie opiewajace na 100.00 Euro lub więcej!

Prześlemy kupon rabatowy na 10.00 Euro na twoj adres emailowy gdy zapiszesz się do naszego newslettera.

Porównaj 0