Zawęź wyszukiwanie

Winiarnia / Producent v
Size v
Łączenie v
Robert Parker v
Punkty Peñín v
Peñin Wartość jakości do ceny v
Rocznik v
Rodzaj Sprzedaży v
Prezentacja v
Idealne na prezent v
Opakowanie Ozdobne v

Najczęściej kupowane

Wina z La Rioja 

WINA Z LA RIOJA

Rioja to jeden z najważniejszych ośrodków produkcji wina w Hiszpanii, w którym łączna powierzchnia winnic to ok. 63.942 hektarów. Podzielona jest na 3 strefy produkcji o zróżnicowanych właściwościach naturalnych, co związane jest z klimatem oraz glebą: 

- Rioja Alta (Rioja Wysoka) to najbardziej wysunięta na zachód część tej auto...

Więcej
 • Wina z Rioja

  WINA Z LA RIOJA

  La Rioja to jeden z najbardziej rolniczych hiszpańskich rejonów na Półwyspie Iberyjskim. Wielkie wina z la Rioja można znaleźć wszędzie, z uwagi na bogactwo kulturowej tradycji zakorzenionej na tej ziemi od wieków.

  Wina Rioja stanowią część kulturowej tradycji regionu y całej Hiszpanii. Jedną z cech, które najlepiej definiują wina z la Rioja, jest ich odpowiednie starzenie, co czyni je idealnymi do dojrzewania w beczkach ze szlachetnego drewna, najczęściej dębowego. To właśnie w tych beczkach wina z La Rioja uzyskują pełnię swojego smaku oraz tak charakterystyczny bukiet i kolor.

  Wina z La Rioja: nazwa wielkich win

  Teren rolniczy regionu La Rioja stanowi obszar ponad 64.000 hektarów, należących do 500 wytwórni win, rozproszonych w całym regionie. W zależności od warunków naturalnych, na które składają się gleby, ukształtowanie terenu oraz warunki klimatyczne, możemy wyróżnić trzy odmienne podobszary.

   

  La Rioja Alta (Rioja Wysoka)

  To część najbadziej wysunięta na zachód, z silnymi wpływami klimatu znad Morza Kantabryjskiego. Winorośl uprawia się na glebach sklasyfikowanych jako gliniaste, żelazawe oraz aluwialne (w skład których wchodzą wapień i żwir), znajdujących się na wysokości od 400 do 500 m nad poziomem morza. Wina pochodzące z tego rejonu są zrównoważone, mają świeży, owocowy posmak.  

  Największe skupiska wytwórni wina w tym regionie znajdują się w rejonie miejscowości Haro, a do najbardziej znanych wytwórni należą Muga i Ramón Bilbao.

  La Rioja Baja (La Rioja Niska)

  To część znajdująca się na wschodzie regionu, gdzie dominuje klimat suchy z istotnym wpływem klimatu śródziemnomorskiego. Winnice usytuowane są na glebach gliniastych (żelazawych) i rzecznych, na wysokości od 250 do 400 m nad poziomem morza. Najbardziej znane wina z tego regionu to wina aromatyczne oraz Tempranillo

  Rejony o najbogatszych tradycjach winiarskich w La Rioja Baja to: Aldeanueva de Ebro, Alfaro i Mendavia.

  La Rioja Alabesa

  La Rioja Alabesa zlokalizowana jest na południu prowincji  Álava, gdzie klimat pozostaje pod silnymi wpływami kantabryjskimi z pewnymi cechami właściwymi dla klimatu śródziemnomorskiego. Najważniejszymi ośrodkami w produkcji wina są Laguardia, Labastida i Elciego.

  Najczęściej występujące gleby w tym regionie to gleby gliniaste, na wysokości od 400 do 700 m nad poziomem morza. Tutejsza winorośl to czerwone Tempranillo, Graciano i Mazuelo oraz biała Viura, Malvasía, białe Tempranillo i biała Garnacha.

  Wytwórnie win w La Rioja i ich urok   

  Na terenie całej wspólnoty La Rioja możemy znaleźć ponad 500 wytwórni wina, spośród których wybraliśmy kilka najlepszych dla naszych czytelników z AporVino. Zachęcamy do poznania La Rioja poprzez degustację i szlaki jakie oferują niektóre z tych wytwórni.

  Poprzez AporVino zapraszamy do odwiedzenia tej obfitującej w bogactwa i wielowiekowe tradycje winiarskie ziemi, która oferuje nowe doznania dzięki poznawaniu jej historii, gastronomii oraz środowiska naturalnego. W La Rioja znajdziesz dla siebie mnóstwo szlaków, obfitujących w  wydarzenia kulturalne i gastronomiczne, wycieczki z przewodnikiem w wytwórniach wina i zabytkach architektury.

  Ażeby poznać najlepsze wina z La Rioja, odwiedź nasz sklep online AporVino, w którym znajdziesz szeroką gamę win z Hiszpanii i z całego świata, a także inne produkty Gourmet. Zachęcamy do bezpiecznych zakupów wina online, zapewniając  najlepszą i indywidualną obsługę klienta.

na stronie
Pokazuje 1 - 12 z 136 produktów
Pokazuje 1 - 12 z 136 produktów

Menu

Kod QR

Ostatnio Oglądane

Brak produktów

10€

ZNIŻKI NA TWOJE PIERWSZE ZAMÓWIENIE!!

10.00 Euro zniżki na Twoje pierwsze zamówienie opiewajace na 100.00 Euro lub więcej!

Prześlemy kupon rabatowy na 10.00 Euro na twoj adres emailowy gdy zapiszesz się do naszego newslettera.

Porównaj 0