Zawęź wyszukiwanie

Winiarnia / Producent v
Łączenie v
Punkty Peñín v
Rocznik v
Prezentacja v
Idealne na prezent v
Opakowanie Ozdobne v

Najczęściej kupowane

Wina z Extremadura 

Które wina pochodzą z Extremadury?

Ten region, znajdujący się na zachodzie półwyspu, przy granicy z Portugalią, przedstawia najlepsze warunki do produkcji Cava oraz win wysokiej jakości. Certyfikat pochodzenia D.O Ribera del Guadiana skupia najlepsze wina w Estremadura, a miejscowość Almendralejo, w prowincji Badajoz, nazywana jest stolicą wina....

Więcej
 • Wina z Extremadura - VT

  Oto wybór win Extremadura

 • Wina z Ribera del...

  RIBERA DEL GUADIANA 

  Od 1999 roku, Denominación de Origen Ribera del Guadiana - certyfikat pochodzenia produktów z Autonomii Estremadura. D.O obejmuje sześć regionów w Estremadurze, które połączyły się, aby produkować wino. Te sześć regionów to: Tierra de Barros, Matanegra, Ribera Alta, Ribera Baja, Cañamero i Montánchez.

   

  Wina z Ribera del Guadiana

  Certyfikat pochodzenia obejmuje wiele produktów, zarówno wina białe jak i czerwone. Główne odmiany winorośli stosowane do produkcji win to:

  • Wina białe: Alarije, Borba, Cayetana Blanca, Pardina, Viura lub Macabeo, Chardonnay, Chelva lub Montua, Eva lub Beba de los Santos, Malvar, Parellada, Pedro Ximénez i Verdejo.
  • Wina czerwone: Garnacha Tinta, Tempranillo lub Cencibel lub Tinto Fino, Bobal, Cabernet Sauvignon, Graciano, Mazuela, Merlot, Monastrell i Syrah.

   

  Winnice Ribera del Guadiana

  W regionie Ribera del Guadiana znajduje się wiele winnic o dużym doświadczeniu w produkcji wysokiej jakości win.

  Jedną z tych winnic regionu Ribera del Guadiana jest winnica Carabal, produkujące wina tak specjalne jak Carabal Gulae. Wino to jest produkowane metodami rzemieślniczymi, na każdym etapie, od zbiorów. Leżakowanie wina twa od szesnastu do osiemnastu miesięcy. Podczas leżakowania, wino jest regularnie kontrolowane, aby odrzucić te beczki, które nie osiągnęły oczekiwanej jakości. Na koniec leżakowania, zawartość tylko dziesięciu najlepszych beczek jest rozlewana do butelek i sprzedawana.

  Innym, bardzo interesującym winem oferowanym przez tą winnicę jest wino Cávea. Po zbiorze, owoce przechodzą przez proces macerowania na zimno, który trwa czterdzieści osiem godzin. W ten sposób, następuje fermentacja alkoholu. Następnie, rozpoczyna się proces macerowania tradycyjnego, który trwa dwa tygodnie, po czym, wino jest rozlewane do beczek z dębu francuskiego i amerykańskiego i leżakuje przez dziesięć miesięcy.

  W regionie Ribera del Guadiana wyróżnia się również Winnica Toribio, znajdująca się w Matanegra. Winnica oferuje doskonały produkt Viña Puebla Selección - czerwone wino typu coupage z owoców Cabernet, Tempranillo, Garnacha i Syrah. Doskonałą odmianą tego wina jest Viña Puebla Crianza 2010, która wygrała wiele nagród, wśród nich nagrodę Arabel de Oro w 2002, oraz Espiga de Bronce w 2004 i Espiga de Oro w 2005, co potwierdza doskonałą jakość wina.

  W Matanegra znajdziemy również winnicę Pago Los Balancines, zlokalizowaną w miejscowości Oliva de Mérida (Badajoz). Winnica produkuje bardzo interesujące i uznawane wino Matanegra. Wino czerwone pozyskiwane z owoców szczepów Cabernet Sauvignon, Tempranillo i Garnacha Tintorera. Fermentacja wina następuje w zbiornikach cementowych, napełnianych ręcznie. Następnie, wino leżakuje przez osiemnaście miesięcy, w beczkach z dębu francuskiego. Ponadto, według przewodnika "Peñín" Win z Hiszpanii z 2010 roku, jest to najlepsze wino z Estremadury, które otrzymało 96 punktów, największą ilość przyznaną dla win z tego regionu.

   

   Los Balancines Húnico 2014 to kolejne czerwone wino, oferowane przez tą winnicę i pozyskiwane z owoców odmian Tempranillo i Sirah. Wino leżakowane przez pięć miesięcy w beczkach, oferowane w bardzo przestępnej cenie, które może być doskonałą opcją, aby poznać wina z Ribera del Guadiana, dla wszystkich tych osób nieznających smaku i jakości win z tego regionu Estremadury.

   

  Wszystkie wina opatrzone D.O. Ribera del Guadiana, opisane powyżej, są dostępne w naszym sklepie internetowym  AporVino. Na naszej stronie internetowej, odnajdą Państwo wiele informacji, zdjęcia oraz przydatne dane, które pomogą Państwu porównać naszą bogatą ofertę produktów. Wszystko po to, aby klient wybrał najlepsze wina dostępne na rynku i odzwierciedlające wysoką jakość win Ribera del Guadiana.

na stronie
Pokazuje 1 - 12 z 79 produktów
Pokazuje 1 - 12 z 79 produktów

Menu

Kod QR

Ostatnio Oglądane

Brak produktów

10€

ZNIŻKI NA TWOJE PIERWSZE ZAMÓWIENIE!!

10.00 Euro zniżki na Twoje pierwsze zamówienie opiewajace na 100.00 Euro lub więcej!

Prześlemy kupon rabatowy na 10.00 Euro na twoj adres emailowy gdy zapiszesz się do naszego newslettera.

Porównaj 0