Zawęź wyszukiwanie

Winiarnia / Producent v
Łączenie v
Robert Parker v
Punkty Peñín v
Rocznik v
Rodzaj Sprzedaży v
Prezentacja v

Najczęściej kupowane

Wina z Castilla La Mancha 

Wina z apelacji Castilla la Mancha

Kastylia-La Mancha to największa pod względem terytorium i wielkości produkcji apelacja wina na świecie znajdująca się w centralnym płaskowyżu półwyspu, znana ze swoich szerokich równin wyrzeźbionych w dość suchej ziemi. Niniejsza apelacja obejmuje  5 prowincji znanych z długoletniej tradycji winiarskiej, co ją...

Więcej
 • Wina z Uclés

  Wina z apelacji Uclés: Gdzie są produkowane?

  Wsród wyśmienitych win produkowanych w regionie Castilla La Mancha, na szczególną uwagę zasługuje apelacja w ramach certyfikacji Denominación de Origen przyznana winom z Uclés. Ten winiarski region obejmuje aż 20 aglomeracji zlokalizowanych w prowincjach Cuenca i Toledo, w których znajduje się około 1700 hektarów posiadłości przeznaczonych pod wprawy winorośli.

  Kontynentalny klimat tego regionu jest mniej ekstremalny z powodu zmiennych temperatur, a jego łagodne wpływy są uwarunkowane niewielkimi wpływami klimatu śródziemnomorskiego oraz zrównoważonym deficytem wody, co oczywiście ma ogromne znaczenie na znakomite warunki klimatyczne niezbędne dla dojrzewania gron.

  Jako że region ten jest położony nieco wyżej niż inne, zatem jego gleby są też bardziej zróżnicowane i posiadają wyższą zawartość potasu, która sprawia, że proces dojrzewania gron winorośli odbywa się w sposób zrównoważony i bardzo poprawny. Mowa tu o glebach o delikatnej strukturze, bogatych w wapienie, głębokich, ale z dużą zawartością gliny i właściwym zasoleniem oraz doskonale nawodnionych.

  Wina z apelacji Uclés to wina przyjemne i o odpowiednich kryteriach smakowych, wytwarzane w pięciu maleńkich, wręcz butikowych winiarniach, charakteryzujących się dość niskim poziomem produkcji win wysokiej jakości. Odmiany szczepów używanych do produkcji win z apelacji Uclés są następujące.

  • Odmiany gron czerwonych:Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Garnacha Tinta.
  • Odmiany gron białych:Chardonnay, Moscatel de grano medio, Sauvignon Blanco, Macabeo lub Viura.

  Bodegi z apelacją Uclés

  W 5 winnicach posiadających apelację D.O. Ucles prowadzone są bardzo rygorystyczne procesy produkcyjne, które mają na celu zarówno, dostarczenie wina o wysokiej jakości, jak również utrzymanie dbałości o każdy szczegół i zapewnienie ich konsumentom -najwyższej jakości. Wina z apelacji Uclés są nowoczesne, elastyczne, innowacyjne i bardzo współczesne.

  Do tych znanych bodeg z apelacji Uclés należą: Bodega Fontana, Bodega Soledad, Finca La Estacada, Bodega La Estación i Vid y Espiga.  Spośród tych winiarni wybierzemy perełkę tej apelacji, czyli Finca La Estacada.

  Finca La Estacada

  Winiarnia Finca La Estacada jest przykładem wielkiego przełomu i postępu w tym regionie w zakresie turystyki i enologii. Oprócz prostej winnicy, bodega ta swoją sławę zawdzięcza również kompleksowi turystycznemu, który na mapie ze szlakiem win zajmuje jedno z czołowych miejsc. Dodatkowo, restauracja wyróżniona znakiem Q czyli znakiem Jakości dla Turystyki, czterogwiazdkowy hotel z winnym spa i piwnicą z winami, to tylko niektóre atrakcje Finca La Estacada.

  W 2001 roku posiadłość ta została zakupiona przez rodzinę Cantero Rodriguez, której zamiarem było, przede wszystkim, wypromowanie i poprawa jakości smaków tych lokalnych win. Posiadłość Finca La Estacada ma ponad 278 hektarów winnic uprawianych w okolicy tej bodegi.

  Głównymi odmianami szczepów gron używanymi do produkcji win w Finca La Estacada są: Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Merlot i Syrah, które nie zostały wybrane losowo, lecz z pełną świadomością i zamiarem wyprodukowania najlepszych jakościowo win, które mogłyby konkurować z tymi, które już wcześniej zajęły najlepsze, krajowe pozycje na liście najlepszych win hiszpańskich. Winnice z tą apelacją zostały wzbogacone o inne szczepy, takie jak: Cabernet Franc, Carignan, Malcbecth i Petit Verdot.

  Wina z Finca la Estacada

  Wśród tych doskonałych win z apelacji Uclés produkowanych w winiarni Finca La Estacada należy wyróżnić, zarówno, wina wytworzone z jednej odmiany szczepu, czyli: Airén, Tempranillo i Verdejo, jak również, inne, takie jak: Rosado de Aguja,  Syrah Merlot, Chardonnay Sauvignon Blanc oraz wino Finca la Estacada starzone przez 6 miesięcy w baryłce.

  Wino Finca La Estacada leżakowane przez 6 miesięcy w dębowej beczce jest wytworzone z gron Tempranillo i jest leżakowane przez 6 miesięcy w beczce z dębu amerykańskiego i 2 miesiące w butelce. To wspaniałe wino z apelacji Uclés urzeka swoim kolorem głębokiej wiśni z fioletową poświatą w zależności od wieku tego wina. Niezwykle dojrzały bukiet pełen dojrzałych owoców leśnych z subtelnym dotykiem runa i kompotu owocowego w tle. W ustach winno to jest bardzo zmysłowe, doskonale zrównoważone z krągłym smakiem przepełnionym słodkimi taninami i ciepłymi nutami. Nasz sklep online AporVino prezentuje Państwu najlepsze wina z wszystkich apelacji Castilla La Mancha, łącznie z winami z apelacji Uclés. Wszelkie wątpliwości można nam zgłosić, a my chętnie udzielimy każdej informacji na temat win z La Mancha.

 • Wina z La Mancha

  WINA LA MANCHA 

  Wielka tradycja winiarska z La Manchy sięga czasów rzymskich. Od tego czasu, winnice La Manchy zaczęły tworzyć historię tego półwyspu w taki sposób, że pierwsze wzmianki o tych świetnych winach można znaleźć w największych dziełach kultury światowej, takich jak w historii o błędnym rycerzu, czyli „Przemyślnym Hidalgo Don Kichot de la Mancha", który został podarowany literaturze hiszpańskiej przez Miguela de Cervantesa.

  Wina z regionu winiarskiego D.O. La Mancha objętego tą apelacją są uprawiane w winogradach rozlokowanych w okolicach większej części prowincji Toledo, Albacete, Cuenca i Ciudad Real w prowincji Castilla La Mancha, Jej północną i południową granicę wyznaczają doliny rzek Tajo i Júcar, przez jej środek zaś przebiega koryto rzeki Guadiana, które idealnie nawadniają gleby przeznaczone pod uprawę największych w świecie winnic. Ten region winiarski z ponad 500.000 hektarami winograd, z których około 170.000 przynależy do apelacji D.O. La Mancha, prowincja ta jest znana na całym świecie jako "Bodega Europy", w której odbywa się produkcja win czerwonych, różowych, białych, musujących, słodkich i typu de aguja.

  Charakterystyczne cechy apelacji D.O. La Mancha

  Winnice w apelacji La Mancha położone są na rozległym, pofałdowanym terenie płaskowyżu. Ziemia w tej apelacji jest prawie identyczna, reprezentowana głównie przez gleby piaszczysto-gliniaste, bogate w wapienie, czerwonawe, suche i dobrze odwodnione. Klimat w tym regionie winiarskim jest głównie kontynentalny z dwoma porami roku, upalnymi latami i długimi i mroźnymi, czasami zimami, w trakcie których słupek rtęci spada do -15ºC.

  Jakie szczepy są używane do produkcji win z apelacji La Mancha?

  Dominujacymi szczepami winorośli używanymi do produkcji win z apelacji  D.O. La Mancha są:

  • Odmiany winorośli białej: Airén, Moscatel, Parellada, PX, Riesling, Sauvignon Blanc, Torrontés, Verdejo, Viognier, Macabeo  lub Viura, Chardonnay, Gewürztraminer.
  • Odmiany winorośli czerwonej: Tempranillo, Pinot Noir, Garnacha, Graciano, Malbec, Mencía, Merlot, Monstraell, Moravía Dulce, Petit Verdot, Syrah, Cabernet Sauvignon, Bobal.

  Winiarnie La Mancha

  Winiarnia La Solana: Pago Florentino

  Bodegą i winiarnia w tej apelacji La Solana znajdująca się w pobliżu miasta Malagón, w prowincji Ciudad Real należy do elitarnego grona winnic w Hiszpanii zwanych Vino de Pago, które stanowi klasę stojącą wyżej aniżeli inne apelacje. W La Solana znajduje się winnica, w której produkowane jest jej doskonałe wino Pago Florentino. Wino z apelacji La Mancha Pago Florentino to jedyne wino, które powstaje w tej winnicy. Jest to wino wyprodukowane z jedynego szczepu Tinta Cencibel. Jest bardzo gęste, współczesne, w którym dominuje ogromny potencjał całego bukietu owoców wzmocnionego przez słodkie akcenty przyprawowe i posmak wiórów palonego drewna. Kolor rubinowo-fioletowy. W ustach pełne, mięsiste, smaczne, wyważone, pełne przyjemnych doznań dzięki zrównoważonej kwasowości i potężnym taninom, które pobudzają kubki smakowe. Całość zamyka długa i przyjemna końcówka sprawiając, że wino jest łatwe do picia, zrównoważone.

  Wina Finca Antigua

  Te wspaniałe wina produkowane przez hiszpańską rodzinę Martínez Bujanda są tworzone pod sztandarem pięciu, najbardziej prestiżowych apelacji, czyli: D.O. Rueda, La Rioja, Vinos de la Tierra de Castilla i vinos de La Mancha oznaczających nie tylko prestiż, ale i wysoką jakość tych trunków.

  Wina z apelacji La Mancha z tej grupy winiarni są produkowane w winiarni Finca Antigua, która znajduje się pomiędzy prowincjami Cuenca i Toledo, na tzw. szklaku Don Quijote. Winiarnię Finca Antigua cechuje innowacja, nowoczesne budynki perfekcyjnie dostosowane do warunków środowiska naturalnego.

  Jednym z najlepszych win produkowanych w apelacji La Mancha w winiarni Finca Antigua jest Petit Verdot. To subtelne wino wytwarzane z tego jednego szczepu Petit Verdot, o intensywnej wiśniowej barwie z fioletowymi odcieniami. Lekkie garbniki, intensywny smak owoców cytrusowych i delikatna nuta warzyw sprawiają, że w ustach jest bardzo korpulentne z bardzo długim zakończeniem z nieco kwaśnymi, lecz bardzo delikatnymi nutami.

  Bodegi Puente de Rus

  W tych piwnicach, które powstały w 1945 produkowane są wina z apelacji La Mancha oraz vinos de la Tierra de Castilla. Najsmaczniejszym przedstawicielem win z bodegi Puente de Rus jest wino La Mancha Tempranillo Crianza, które jest winem wytrawnym wyprodukowanym ze szczepu Tempranillo, o intensywnej wiśniowej barwie. To wyjątkowe wino ma aromat dojrzałych owoców, kawy i czekolady, a także przyjemnymi taninami i nutką drewna. W ustach pełne, dojrzałe i zrównoważone z materią owocu. Końcówka przedłużona.

  Czy chciałbyś spróbować tych wspaniałych win z apelacji La Mancha? Nasz sklep online z winami, czyli AporVino oferuje Tobie niezwykle bogatą ofertę różnych win z apelacji D.O. La Mancha, jak również innych, równie smacznych przedstawicieli innych apelacji występujących w autonomicznym regionie Castilla La Mancha. Wszystkie wina do nabycia w naszym sklepie są sprzedawane w sposób bardzo bezpieczny.

 • Wina z Dominio de...

  DOMENA VALDEPUSA 

  Domena Valdepusa jest nazwą świadectwa pochodzenia, która określa wina wytwarzane w gminie Malpica del Tajo,w prowincji Toledo,we Wspólnocie Autonomicznej Castilla la Mancha. Produkcja tego regionu jest własnością rodziny Markiza de Griñán od 1292 roku i obejmuje 50 hektarów oryginalnych winnic ze szczepami Cabernet Sauvignon, Syrah, Petit Verdot, Merlot i Graciano.

  Obecnie na terenie tej posiadłości znajdujemy wielką różnorodność roślin, w tym dęby ostrolistne, cyprysy, krzewy różane i założony w roku 2000 ogród botaniczny, na który składa się ponad 300 gatunków, będący miejscem, w którym można cieszyć się z natury  i wyjątkowej szaty roślinnej, jaką oferuje nam Domena Valdepusa.

  Enoturystyka w Domenie Valdepusa

  W domenie organizowane są wizyty pozwalające osobom zainteresowanym i pasjonatom win poznać winnice należące do tej posiadlości, położonej w dolinie rzeki Pusa, a to w towarzystwie ekspertów, którzy wyjaśniają techniki uprawy winorośli.

  Organizowane są również degustacje wina i oliwy, które prowadzi własny sommelier,oraz domowe obiady na bazie własnych produktów z ogrodu dla grup.

  Cechy Domeny Valdepusa

  Ziemie, na których rosną plantację winnych krzewów Domeny Valdepusa są gliniaste na podłożu skały wapiennej o doskonałej strukturze, porowatości i drenażu. W tej położonej na obrzeżach rzeki Tag okolicy przeważa klimat kontynentalny z zimnymi zimami i suchymi i gorącymi latami ze średnią temperaturą roczną wynoszącą 17ºC i opadami rzędy 450 mm rocznie.

  Zarówno miejsce produkcji, jak i główny dom znajdują się w historycznych, pochodzących z XVIII wieku, budynkach. Dawny Warsztat, w którym mieści się biuro dyrekcji Domeny Valdepusa został przekształcony i służy obecnie za ośrodek zwiedzania z jadalniami i salami do degustacji o dużej ilości miejsc. Na centralnym patio znajduje się tradycyjna kadź, w której odwiedzający mogą doświadczyć tradycyjnego sposobu wyciskania stopami winogron.

  Wina z Domeny Valdepusa

  Poza tymi wszystkimi imprezami dla rodzin, par i pasjonatów wina, Domena Valdepusama kilka znakomitych win, o których poniżej parę osobnych słów:

  Summa Varietalis

  Do stworzenia tego wina Marqués de Griñón używa się winogron szczepu Syrah z minimalnym dodatkiem Cabernet Sauvigon i Petit Verdot. Jest to wino o głębokim, bardzo ciemnym zabarwieniu. Posiada eleganckie i złożone owocowe aromaty z nutami minerałów i przypraw, pozostawiające w ustach dłuższy, kompleksowy i zrównoważony ślad.

  Caliza

  To wina Marqués de Grión jest złożeniem ze szczepów Syrah i owocowego Petit Verdot, eleganckie i w dostępnej cenie dla klientów. O fioletowym zabarwieniu, intensywnie owocowym aromacie z nutami mięty kłosowej. W ustach pozostawia szeroki, bardzo osobisty, treściwy i zrównoważony bukiet.

  Petit Verdot

  Czerwone, jednogatunkowe wino z winogron szczepu Petit Verdot o czerwono-rubinowym kolorze i intensywnym aromacie suszonych czerwonych owoców, cynamonu i czekolady. O bardzo mocnej strukturze i mocne w ustach.

  Syrah

  Jest to jednoszczepowe wino Marqués de Griñón z winogron Syrah. O intensywnym czerwono-wiśniowym kolorze z kompleksowymi aromatami owocowymi, przypraw, kwiatów i balsamów. W ustach jest mocne, smaczne, jedwabiste i o bardzo dobrej kwasowości, mięsiste i aksamitne.

  Emeritus

  Wytworzone z odmian Cabernet Sauvignon, Petit Verdot i Syrah. O czerwonym, czereśniowym, bardzo intensywnym kolorze, z bardzo dobrą intensywnością aromatu, przywołującego najlepsze cechy swoich odmian i ich dojrzewania, w ustach czyste, okrągłe, eleganckie i mocne z doskonałymi taninami. W finale przeważają długo pozostające w ustach odczucia owocowe.

  Co sądzisz o winach z Domeny Valdepusa? Chcesz nabyć wina z Valdepusa? Odwiedź nasz sklep internetowy AporVino i odkryj najlepsze wina z Castilla La Mancha i najlepsze wina z Valdepusa. Zakup wina on-line teraz w sposób bezpieczny i wygodny.

 • Wina z Kastylii

  Wina z kastylijskiej Tierra de Castilla

  Ta denominacja geograficzna obejmuje szeroką gamę wina z regionu Castilla La Mancha  przygotowywanych na terenie różnych gmin autonomicznej prowincji Castilla La Mancha; wina te są jednak pozbawione ochrony w postacji jakiegokolwiek homologowanego Świadectwa Pochodzenia. W regionie tym uprawa winorośli jest częścią tradycji historycznej i przemysłowej co sprawia, że  La Mancha posiada bardzo mocno zakorzenioną kulturę uprawy winorośli i produkcji win

  Przyznanie w 1999 roku chronionego oznaczenia geograficznego pochodzenia spowodowało znaczne zwiększenie produkcji win w tym regionie dzięki pracy specjalistów upraw winorośli i produkcji wina na terenach, które mogły się do niego przyłączyć, zwiększając w ten sposób możliwości ich sprzedaży.

  Kastylijskie wina przygotowywane na terenach Tierra de Castilla to wina: czerwone, różowe, białe, półmusujące, musujące, likierowe i z przejrzałych winogron.  Dozwolone do produkcji tego wina odmiany winogron to:

  • Białe: Airén, Albillo Real, Chardonnay, Gewürztraminer, Macabeo oraz Viura, Malvar, Malvasía Aromática, Marisancho lub Pardillo, Merseguera, Moscatel z drobnych gron, Moscatel aleksandryjski, Parellada, Pedro Ximénez, Riesling, Sauvignon blanc, Torrontés, Verdejo, Verdoncho i Viognier.
  • Czerwone: Bobal, Cabernet Sauvignon, Cabernet Fanc, Coloraillo, Forcallat Tinta, Garnacha tinta, Garnacha tintorera, Graciano, Malbec, Mazuela, Mencía, Merlot, Monastrell, Moravia agria, Moravia dulce, Petit Verdot, Pinot Noir, Prieto Picudo, Rojal, Syrah, Tempranillo i Tinto Velasco.

  Wina z kastylijskiej Tierra de Castilla

  Dwie duże bodegi, jakie możemy spotkać w prowincji Castilla La Mancha pod nazwą pochodzenia geograficznego Vinos de la Tierra de Castillas to Bodegas Venta de la Ossa oraz Pago Casa del Blanco

  Bodegi Mano a Mano: Venta La Ossa

  Bodegi Mano a Mano znajdują się na terenie gminy Alhambra, w prowincji Ciudad Real. Ponad 300 hektarów starych szczepów Tempranillo otaczają spektularną posiadłość o powierzchni 5000 metrów kwadratowych. Te krzewy winnej latorośli rosną na piaszczystych ziemiach na podłożu z otoczaków, żelaza, gliny i wapienia.

  Tempranillo częściej występujące to Cencibel o grubej skórce i miękkim miąższu. Jest to stara odmiana przystosowana do ekstremalnych warunków klimatycznych panujących w tym regionie.

  Winnice Mano a Mano posiadają również tereny upraw eksperymentalnych, na których bada się i analizuje zachowanie niektórych odmian, takich jak Syrah, Cabernet Sauvignon, Graciano czy Touriga, z których niektóre wykorzystywane są do przygotowania wina Venta La Ossa. 

  Oto niektóre z win Venta la Ossa przygotowanych w winnicach Mano a Mano:

  • Wino Venta la Ossa TNT: jest winem przygotowanym z Touriga Nacional oraz Tempranillo, o ciemnym zabarwieniu i bardzo intensywnym aromacie  Świeże, smaczne, bogate w odcienie, szerokie w ustach, posiada delikatne taniny i duże bogactwo odcieni.
  • Wino Venta la Ossa:  To kastylijskie wino przygotowano z winogron Tempranillo i Syrah. Ma mocny, czereśniowy kolor a w jego aromacie odnajdujemy kremiste nuty kakao i dojrzałych bakalii wraz z przyprawami i minerałami. W ustach jest mocne, smaczne, dlugie i dające ogólne wrażenie świeżości.
  • Wino Venta la Ossa Syrah:  to wino z jefnego szczepu winogron harmonijnie łączy aromat i smak, jest świeże, wyważone i mięsiste.

  Pago Casa del Blanco

  W tej okolicy skład podłoża przydaje przygotowanym z jego winogron winom unikalnego i szczególnego charakteru.  Parcela Pago Casa del Blanco jest obsiana różnymi roślinami hodowlanymi, zbożami i różnymi odmianami winogron na podłożu wapiennym i gliniasto-piaszczystym o podstawowym odczynie kwasowości.

  Parcela zajmuje 4200 metrów kwadratowych i dzieli się na dwie zasadnicze części:  część produkcyjną i część ludyczną, socjalną, której założeniem było zaoferować zwiedzającym unikalne doznania w Bodega Pago Casa del Blanco.

  W bodedze tej znajdujemy dwa wielkie wina:

  • MENTE: to znakomite wino zbudowane w oparciu wyłącznie o grona odmiany Tempranillo, o gęstej łezce, świeżym i owocowym zapachu z nutami drewna i lukrecji.
  • dMENTE: Wino czerwone z odmiany Syrah, z balsamicznymi nutami czekolady i marmolady z pomarańczy.

  W celu zakupu naszych win z Kastylii odwiedź nasz sklep internetowy AporVino i sprawdź naszą szeroką gamę win z prowincji Castilla La Mancha i z innych regionów Hiszpanii.  Jeśli masz pytania, skontaktuj się z namia pomożemy Ci w jak najbardziej indywidualny sposób dobrać wina, które można zamówić u nas przez Internet.

   

 • Pago Florentino

  Oto wybór win z Pago Florentino

 • Wina z Campo de la...

  Wina „de pago” Campo de la Guardia

  Wśród sławnych win z Castilla La Mancha, odnajdujemy denominację Campo de la Guardia. Jest to nazwa ze świadectwem pochodzenia „de pago”, którego parcele są rozsiane na terenie gminy La Guardia, w Castilla La Mancha. Pod tą nazwą wytwarzane są wina czerwone i białe.

  La Guardia to gmina należąca do manczeńskiej prowincji Toledo. Jej średniowieczne korzenie sięgają jednej z chrześcijańskich linii obrony przed wojskiem muzułmańskim, jakkolwiek w regionie tym natknięto się na ślady archeologiczne wskazujące na to, iż ziemie te zamieszkiwały rożne ludy przed podbojem przez Imperium Rzymskie. 

  Wina „de pago” Campo de la Guardia

  W tym regionie przygotowuje się wina del Campo de la Guardia czerwone i białe w oparciu o następujące autoryzowane winogrona:

  • Czerwone: Cabernet Sauvignon, Syrah, Merlot, Tempranillo, Malbec i Petit Verdot.
  • Białe:

  Wina czerwone z Campo de la Guardia

  Czerwone wina uzyskiwane w Campo de la Guardia to:  wina czerwone, wina czerwone specjalnej selekcji i wina czerwone jednogatunkowe.  Wszystkie one są błyszczące i gęste, złożone, z dużym ciałkiem i objętością, mocne, smaczne, i długo pozostawiające swój posmak.

  Wina białe Campo de la Guardia

  Wina białe Campo de la Guardia są opracowywane na bazie szczepu Chardonnay. Wina te nabierają koloru żółto-słomkowego, błyszczącego i bardzo świetlistego. Posiada czysty aromat,  o posmaku owoców z nutami drewna z beczki, prażonek i słodkich bakalii. W ustach te białe wina Campo de la Guardia są świeże, pełne, okrągłe, z nutą prażonki, dymu i masła.

  Bodegi w la Guardia

  Na geograficznie określonym terenie produkcji prowincji Castilla La Mancha znajdują się duże winnice (bodegas). Przykładem jednej z nich jest Bodega Martúe, która wytwarza wina pod nazwą Campo de la Guardia.

  Bodegas Martúe: wina „de pago” Campo de la Guardia

  Winnice należące do Bodegas Martúe składają się z dwóch parceli, z których pochodzi winorośl używana do produkcji jej win: parcela Campo Martuela, w której rozpoczęto przygotowanie terenu i nasadzanie w roku 1990; dziesięć lat później, w roku 2000, rozpoczęto prace na parceli el Casar W tym samym roku winogrona z tej bodegi osiągnęły poziom jakości wystarczający do rozpoczecia opracowywania wielkich win, które do dziś wyróżniają je w całym regionie la Mancha  - wino marki Martúe

  Budowa tej plantacji została ukończona w roku 2002, w tym samym roku, w którym zaprezentowano wina z pierwszego zbioru, Martúe 2001. Ale dopiero w 2009 roku Bodega Martúe uzyskała kwalifikację „Pago Campo de La Guardia”, co jest uznaniem przynależności do najwyższej kategorii, jakie mogą w Hiszpanii uzyskać wina.

  W tej samej grupie Bodegas Martúe, znajdujemy bodegi i winice Nieve, przeznaczone do uprawy winorośli odmian Verdejo i Sauvignon Blanc oraz do przygotowania białych win Świadectwa Pochodzenia - Denominación de Origen Rueda.

  Martúe: wino par excellence z posiadłości i wytwórni Martúe

  To doskonałe czerwone wino Martúe zostało przygotowane z odmian szczepów winogron Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot, Tempranillo i Syrah.  Jest to wino z Campo de la Guarda idealne jako uzupełnienie mięs, mięs ze zwierzyny łownej i mocnych serów.

  Na pierwszy rzut okaMartúe posiada intensywny, czerwony czereśniowy kolor.  Przy degustacji pozostawia zapach z nutami szlachetnego drewna o kremistych odcieniach, kakao i tofi; przebijają wspomnienia czerwonych bakalii i lukrecji. W ustach eleganckie, szerokie i długie w przełyku, bardzo mocno owocowe i złożone.

  Teraz możesz kupić wino on-line w sposób pewny i z zacisza swojego domostwa. Odwiedź nasz sklep internetowy AporVino i sprawdź naszą sekcję win z Hiszpanii i z regionu Castilla La Mancha.

 • Wina z Manchuela

  WINA MANCHUELA 

  Kastylia -La Mancha to największy pod względem terytorium autonomiczny, który jest sławny ze względu na swoją wielkość, moce produkcyjne i jakość. Ta znana na całym świecie "Bodega Europy" obejmuje swoim zasięgiem wina z apelacji Castilla La Mancha, które mają swoją własną i niepowtarzalną markę i które, z roku na rok, cieszą się coraz to większym uznaniem i stałym poziomem dobrej jakości. Korzystając z tej okazji, chcielibyśmy przedstawić wina należące do apelacji La Manchuela.

  Wina z apelacji Manchuela

  Status apelacji region winiarski D.O. La Manchuela dotyczy 70 aglomeracji miejskich zlokalizowanych w okolicach Cuenca i Albacete, w autonomicznym regionie Kastylii i La Mancha. Gleby w tym regionie winiarskim są przeważnie gliniaste, a klimat kontynentalny z roczną ilością opadów 600 mm.

  Apelacja manchega obejmuje wina Manchuela czerwone, różowe i białe produkowane z następujących odmian szczepów: Bobal, Macabeo yi Tempranillo, a także innych szczepów, takich jak: szczepy białe: Albillo, Chardonnay, Moscatel, Pardillo, Sauvignon Blanc, Verdejo i Viognier. Czerwone: Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Tinto Velasco, Garnacha, Garnacha Tintoreta, Graciano, Malbec, Mazuelo, Merlot, Monstrell, Moravia Dulce, Moravia Agria, Petit Verdot, Pinot Noir, Rojal, Syrah.

  Winiarnie Manchuela: Finca Sandoval

  Kastylia- La Mancha to región, w którym występuje naturalne środowisko sprzyjające uprawom winorośli, w którym, zarówno winnice , jak i winiarnie stanowią integralną część krajobrazu dla tego regionu. Wśród licznych i tradycyjnych winnic, położonych w samym sercu regionu La Manchuela znajduje się posiadłość La Finca Sandoval, założona w 1998 roku przez dziennikarza Victora de la Serna i enologa, Rafaela Orozco.

  Od samego początku swojego istnienia, winiarnia La Finca Sandoval stale dokupuje działki obsadzone starą winoroślą posiadające najlepsze, tradycyjne rodowody, uprawy zarówno, certyfikowane, jak i ekologiczne. Winnica ta zajmuje się produkcją tradycyjnie wytwarzanego wina wytrawnego, jak słodkiego- starzonego w dębowych baryłkach.

  Wina z Finca Sandoval

  Żadne wino z bodegi Finca Sandoval nie jest produkowane tylko z jednej odmiany winogron, ale każde wyprodukowane wino posiada swoją unikalną osobowość uzyskiwaną w trakcie ściśle kontrolowanego procesu produkcji. Wina z apelacji Manchuela produkowane w Finca Sandoval:

  • Finca Sandoval: doskonałe wino z bodegi Finca Sandoval.Wytworzone ze szczepu Syrah, z dodatkiem Monastrell i Bobal; najlepszymi szczepami autochtonicznymi.
  • Salia Finca Sandoval: wino to jest produkowane głównie ze szczepu Syrah uprawianego na gliniastym podłożu (które nadaje większego aromatu i lekkości), i który, z kolei, jest mieszany ze szczepem garnacha tintoreta a także niewielkim dodatkiem szczepu Garnacha.
  • Finca Sandoval Signo Bobal:to wino z apelacji Finca Sandoval jest produkowane z najbardziej charakterystycznego dla apelacji La Manchuela, szczepu Bobal, które jest uprawiane w winnicach od roku 1939. Do tego wina, dodaje się również nieznaczną ilość odmiany Syrah.
  • Finca Sandoval Signo Garnacha: klasyczna odmiana garnacha, z której produkowana jest ta etykieta wina, liczy sobie ponad 40 lat. Wino na bazie tej odmiany jest produkowane z domieszką Garnacha Tintoreta, która ma na celu kontrolować jej walory smakowe.
  • Finca Sandoval Cuvée TNS:  niewielka produkcja tego wina w wersji magnum i w normalnej butelce odbywa się na bazie głogu połaczonego z krajowym szczepem touriga, szczepem wywodzącym się z Portugalii, które zostało przeniesione na kredowe gleby Kastylii La Mancha. Zawiera jedną trzecią odmiany Syrah.
  • La Rosa de Finca Sandoval:to nieśmiałe, ale specjalne Cuvée ze względu na swoje niezwykle dodatki, które zostało wyprodukowane w tej bodedze w 2007 roku.
  • Finca Sandoval Cuvée Cecilia: wino słodkie, bardzo naturalne, ze szczepu Syrahwyprodukowane z moszczu przygotowanego ze szczepu Moscatel de Alejandría.

  Jeśli chciałbyś spróbować najlepszych win z apelacji La Manchuela, masz szansę je kupić online odwiedzając nasz sklep z winami AporVino, który posiada szeroką ofertę win z regionu Kastylii La Mancha, a także ze wszystkich apelacji dostępnych, zarówno dla hiszpańskich win, jak i dla innych win z całego świata.

na stronie
Pokazuje 1 - 12 z 29 produktów
Pokazuje 1 - 12 z 29 produktów

Menu

Kod QR

Ostatnio Oglądane

Brak produktów

10€

ZNIŻKI NA TWOJE PIERWSZE ZAMÓWIENIE!!

10.00 Euro zniżki na Twoje pierwsze zamówienie opiewajace na 100.00 Euro lub więcej!

Prześlemy kupon rabatowy na 10.00 Euro na twoj adres emailowy gdy zapiszesz się do naszego newslettera.

Porównaj 0