Kategorie

Lista produktów w/g producenta: Aalto

Aalto zostało założone w 1998 roku przez Mariano Garcia (z Bodegas Mauro i byłego winiarza Vega Sicilia) wraz z Javierem Zaccagninim (Bodegas Ossian). Został on uruchomiony w lutym 1999 roku, przy wsparciu finansowym kilku inwestorów entuzjastycznie nastawionych do wina gatunkowego. Mariano García jest enologiem, a Antonio Moral szefem uprawy winorośli.
Aalto zostało założone w 1998 roku przez Mariano García (z Bodegas Mauro i byłego enologa Vegi Sicilia) wraz z Javierem Zaccagninim (Bodegas Ossian). Został on uruchomiony w lutym 1999 roku, przy wsparciu finansowym kilku inwestorów entuzjastycznie nastawionych do wina gatunkowego. Mariano García jest enologiem, a Antonio Moral szefem uprawy winorośli.

Aalto jest właścicielem 42 hektarów winnic najwyższej jakości w trzech podregionach Ribera del Duero, 2 w prowincji Valladolid i 1 w prowincji Burgos. Spośród nich, 32 należą do posiadłości na wzgórzach, które są starannie obsadzone starymi klonami Tinta Fina. Pozostałe 10 zostało już pozyskane ze starych 60-letnich winorośli w prowincji Burgos i jest uprawiane od 2000 r. przy niskich plonach wynoszących ?2.500/ha. i ścisłych standardach jakości.

Zbiór w Aalto odbywa się ręcznie i w małych boksach; raz w winnicy jest wybierany na dwóch stołach selekcyjnych.
Więcej
Pokazuje 1 - 1 z 1 produktu
Pokazuje 1 - 1 z 1 produktu

Menu

Kod QR

Ostatnio Oglądane

Brak produktów
Porównaj 0